PUBLICZNA SZKOŁA PODSTAWOWA nr 5 im. MIKOŁAJA KOPERNIKA w RADOMSKU

Z ŻYCIA SZKOŁY 2016/2017 - ARCHIWUM -


Zakończenie roku szkolnego 2016/2017.
12.06.2017 r. SKO podsumowała przeprowadzone konkursy. Miały one na celu zachęcenie uczniów do systematycznego i świadomego oszczędzania na indywidualnych książeczkach oszczędnościowych oraz szerzenie wiedzy ekonomicznej dotyczącej działalności banku i produktów bankowych. W konkursie plastycznym pt. "Dokąd pojadę za zaoszczędzone pieniądze.?" I miejsce przyznano Mateuszowi Kubali z klasy II. II miejsce zajęli Nikola Bojarska z kl. II i Oskar Orziński z kl. I. III miejsce zajęli Antonina Zielińska i Felix Krawczyk z kl. I. "Mistrzem Oszczędzania" został KACPER SMOLAREK z klasy II. We współzawodnictwie międzyklasowym "Najlepsza w oszczędzaniu" okazała się klasa III. Nagrody dla uczniów w konkursach ufundował ESBANK Bank Spółdzielczy w Radomsku.
5 czerwca najmłodsi uczniowie naszej szkoły: klasa 1 i oddział przedszkolny udali się w poszukiwaniu przygody do ogrodu zoologicznego ZOO SAFARI  w Borysewie. Celem wycieczki było wzbogacenie wiadomości na temat dzikich zwierząt żyjących w różnych rejonach świata, zapoznanie z warunkami ich życia oraz kształtowanie umiejętności grzecznego i kulturalnego zachowania się w miejscach publicznych. Pod opieką naszych Pań ruszyliśmy w długi spacer po Zoo, a potem na przejażdżkę zookolejką. Podziwiać mogliśmy nie tylko najgroźniejsze drapieżniki świata: białe lwy, białe tygrysy bengalskie, hieny, zebry, bawoły afrykańskie, krokodyla syjamskiego czy wilki, ale również gatunki „świata wodnego”. Główną atrakcją była foka Dawid. Dzieci mogły zobaczyć ją w całej okazałości w porze karmienia. 
Zawitaliśmy także do Mini Zoo, gdzie każdy z nas miał okazję pogłaskać niesforne kózki, alpaki, kucyki, świnie wietnamskie, lamę i króliki. Zabaw ze zwierzątkami sprawiła dzieciom wiele radości. Zoo Safari było super!
Program polega na duchowej adopcji osieroconego dziecka lub wychowującego się w ubogiej rodzinie, a będącego pod opieką Oratorium św. Michała Archanioła w Nguelemendouka. Przystępując do programu opłaca się wyżywienie i pomoc w nauce konkretnemu dziecku.
W związku ze 150. rocznicą urodzin Władysława Stanisława Reymonta Zespół Szkolno-Gimnazjalny nr 3 w Radomsku 6 czerwca zorganizował na placu 3 Maja happening ph. "Urodziny Reymonta na Reymonta". Można było na nim zobaczyć m.in. przedstawicieli radomszczańskich szkół, którzy prezentowali wykonane przez siebie ludowe wycinanki inspirowane twórczością Reymonta. To właśnie z nich - na szachownicy znajdującej się na placu 3 Maja - została ułożona wielka radomszczańska ludowa wycinanka. Wycinanka naszej szkoły została wykonana na zajęciach plastycznych w kl. III pod kierunkiem p. A. Rakowskiej i A. Rudek.
W Miejskim Domu Kultury w Radomsku 4 czerwca 2017 r. odbyło się uroczyste otwarcie wystawy pokonkursowej i wręczenie nagród laureatom konkursu plastycznego „Moja rodzina, mój dom, moje miasto”, ogłoszonego w ramach obchodów XVIII Radomszczańskich Dni Rodziny. Wśród 212 prac nadesłanych na konkurs  znalazło się dwóch laureatów z naszej szkoły: Szymon Ratecki zajął III miejsce w kategorii kl. IV – VI i Oliwier Wilk otrzymał wyróżnienie w kategorii kl. I – III. Gratulujemy! Uczniowie wykonali prace pod kierunkiem p. A. Rakowskiej i D. Kaczmarczyk.
W tym roku Dni Radomska rozpoczęły się świętowaniem Dnia Dziecka. W czwartkowe popołudnie barwny korowód uczniów radomszczańskich szkół przeszedł ulicami Radomska, przy magistracie dzieci odebrały z rąk prezydenta Jarosława Ferenca klucz do miasta, a następnie ruszyły w kierunku Parku Solidarności, gdzie czekało na nie mnóstwo atrakcji. W korowodzie brali udział również przedstawiciele  naszej szkoły, dziewczynki ubrane w kwieciste sukienki i  wianki na głowie prezentowały się bardzo ładnie. Dziękujemy uczestnikom korowodu i rodzicom za przygotowanie strojów. Opiekunowie: A. Rakowska, E. Janik, A. Spałka.
01.06.2017 r. - Kopernikiada.
31.05.2017 r. uczniowie klasy 4. udali się do "Miasteczka ruchu drogowego" w Radomsku, celem uczestnictwa w praktycznym sprawdzianie na kartę rowerową, organizowanym przez Komendę Powiatową Policji w Radomsku oraz WORD w Piotrkowie Trybunalskim. Serdecznie dziękujemy rodzicom - Państwu Olczykom - za dostarczenie rowerów. Gratulujemy uczniom pomyślnego wyniku!
25.05.2017r. dzieci z klasy 2. zaprosiły swoje mamy na uroczystość z okazji Dnia Matki. Były wiersze, piosenki, zabawy oraz własnoręcznie wykonane portrety i upominki. Spotkanie zakończył słodki poczęstunek.
Tajemnice przyrody” to hasło V powiatowego Konkursu Ekologiczno-Przyrodniczego dla dzieci 5,6-letnich z oddziałów przedszkolnych, do którego przystąpiło 7 drużyn. Ideą konkursu jest zaszczepienie już od najmłodszych lat świadomości proekologicznej. Sprzyjająca pogoda umożliwiła przeprowadzenie konkursu na boisku szkolnym. Zadania konkursowe znajdowały się na pięciu stacjach: WODA, POWIETRZE, ENERGIA, LAS, ŚMIECI. Uczestnicy zmagali się z zadaniami dotyczącymi tych tematów. Wyniki konkursu przedstawiają się następująco: zwyciężyła drużyna z PSP nr 2 w Radomsku, II miejsce wywalczyła drużyna z PZSG  Kietlin, III miejsce przypadło ZSG nr 3 w Radomsku, wyróżniono drużyny: SP Blok Dobryszyce, PSP nr 9 i PSP nr 5 w Radomsku oraz PZSG Płoszów.
Dziękujemy sponsorom: PGK w Radomsku, Urząd Miasta Radomska – Wydział Ochrony Środowiska, Gminna Spółdzielnia „SCH” Kodrąb, Nadleśnictwo Lasy Państwowe w Radomsku oraz Wydawnictwo Edukacyjne MAC za wsparcie finansowe i rzeczowe. Wszystkich zawodnikom oraz ich opiekunom gratulujemy! Organizatorki konkursu: P. Danuta Kaczmarczyk i P. Elżbieta Janik dziękują uczniom klasy I za piękne przedstawienie.
Apelem o tematyce ekologicznej, który przygotowała klasa IV zainaugurowano Tydzień Ekologiczny. Przebiegał on pod hasłem "Rośliny wokół nas". Każda z klas przygotowała z tej okazji prezentację. Klasa I i II zgromadziły rośliny łąkowe, klasa III. rośliny żywieniowe, klasa IV rośliny przyprawowe, klasa V rośliny lecznicze, a klasa VI chwasty.Na prezentacje składały się rośliny żywe, zdjęcia, albumy, a nawet degustacja niektórych roślin. Celem tego przedsięwzięcia było zapoznanie uczniów z nazwami, wyglądem i właściwościami leczniczymi roślin spotykanych w otoczeniu człowieka. Poza tym uczniowie wszystkich klas stworzyli kompozycje kwiatowe w skrzynkach, które ukwiecą okna na górnym korytarzu.
23 maja 2017 r. uczniowie klasy 3. i 4. w MDK w Radomsku z rąk prezydenta miasta Pana Jarosława Ferenca odebrali nagrodę za 3. miejsce, które zajęła nasza szkoła w II edycji konkursu „Elektrosprzęt w dobre ręce”. Organizowatorem jest PGK Sp. z o.o. w Radomsku. Wszystkim uczniom i rodzicom, którzy wzięli udział w zbiórce elektrośmieci serdecznie dziękujemy!
Wiktor Chobot z oddziału przedszkolnego zajął 2. miejsce w plenerowym konkursie plastycznym „Wiosenne malowanie”, który odbył się w zagrodzie tatarskiej. Konkurs organizowało  Publiczne Przedszkole nr 9. W konkursie brała udział także Lena Świtaniak z oddziału przedszkolnego przy naszej szkole.
15 maja uczniowie klasy II i III uczestniczyli w wycieczce do Krakowa i zabytkowej kopalni soli w Wieliczce. Pokonując podziemną trasę oglądali podziemne komory poeksploatacyjne, podziemne jezioro i unikalne kaplice z niepowtarzalnymi rzeźbami i płaskorzeźbami solnymi, z najpiękniejszą kaplicą św. Kingi, usytuowaną 101m. pod ziemią. Podczas spaceru po Krakowie zobaczyli Wzgórze Wawelskie z Zamkiem Królewskim i Katedrą. Najwięcej emocji wzbudził legendarny smok wawelski ziejący ogniem. Na Starym Mieście dzieci zobaczyły Kościół Mariacki i usłyszały hejnał. W Podziemiach Rynku Głównego udały się w multimedialną podróż w czasie, podczas której oglądały wystawę "Śladem europejskiej tożsamości Krakowa" ukazującą tętniący życiem średniowieczny Kraków.
12 maja 2017 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Radomsku odbył się  II finał konkursu ”Żywa okładka”, zorganizowany w ramach programu ogłoszonego przez Ministerstwo Edukacji Narodowej „Książki naszych marzeń”. Jednym z organizatorów  konkursu była nasza szkoła,  ZSG nr 1 i pracownicy MBP. To konkurs czytelniczo-plastyczny, którego głównym zamierzeniem było spojrzenie na książkę z trochę innej strony. Czytelnik zanim zajrzy do książki, pierwszy kontakt ma z okładką. Celem konkursu było odwzorowanie okładki poprzez scenę z udziałem uczniów. Dzieci musiały użyć rekwizytów, zamieścić na "okładce" tytuł książki i autora, przygotowywały także informację o autorze i wybranej książce oraz zachęcały innych do sięgnięcia po lekturę.
Spośród 6 zgłoszonych na konkurs grup uczniów, które prezentowały "okładki", jurorzy wyłonili następujących laureatów:   Laureaci II Międzyszkolnego Konkursu pt.: "Żywa okładka": I miejsce - PSP nr 2 w Radomsku, II miejsce - PSP nr 4 w Radomsku i PSP nr 6 w Radomsku, III miejsce - PSP nr 5 w Radomsku, Wyróżnienie - PSP nr 1 w Radomsku. Gratulujemy! Scenografię i dzieci  występujące w konkursie przygotowały p. Agata Spałka i Agnieszka Rakowska.
10 maja "Dniem moro" w naszej szkole!
W dniu 9 maja 2017 r. uczniowie klasy 1. z naszej szkoły zostali nagrodzeni w Międzyszkolnym Konkursie Logopedyczno-Plastycznym „Jedno Słowo-Kilka Znaczeń”. Konkurs cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem, wpłynęło 98 prac ilustrujących słowa, które mają wiele znaczeń. 1. miejsce zdobyła Antonina Zielińska, natomiast wyróżnienia otrzymali: Oskar Orziński, Nikola Ostrosz i Oliwier Wilk. Uczniowie wykonali prace pod kierunkiem pań: Danuty Kaczmarczyk i Marleny Dygudaj. Gratulujemy naszym młodym artystom!
W dniach 26.04-27.04.2017 r. odbyła się w naszej szkole XIII edycja DBI. Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku i ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych. W ramach tego wydarzenia zespół ds. wychowawczych zorganizował kampanię informacyjną na którą składały się: prezentacja dla kl. III-VI, gazetka przedstawiająca elementarz podstawowych haseł i zachowań związanych z bezpieczeństwem online, akcja poszukiwania i skanowania kodów, konkurs na plakat promujący DBI, oraz quiz wiedzy.  Podczas tej edycji DBI chcieliśmy zwrócić uwagę na rolę każdego użytkownika internetu w budowaniu bezpiecznego i przyjaznego środowiska online.
Każdy z nas ponosi odpowiedzialność za to, co robi w sieci i w jaki sposób z niej korzysta. Podczas obchodów DBI szczególnie podkreślony został potencjał internetu, który dzieci mogą wykorzystać zarówno w edukacji, kontaktach z rówieśnikami jak również jako formę twórczej rozrywki. Laureaci konkursów: „Złap kod bezpieczeństwa” - Julia Szewczyk, „Plakat promujący DBI” – Magdalena Gębicz, „Quiz wiedzy” – Karol Bajorek. Gratulujemy! DBI zorganizował zespół ds. wychowawczych w składzie: Michał Wolski, Agnieszka Rakowska, Elżbieta Janik.
28 kwietnia odbył się w naszej szkole uroczysty apel z okazji Święta Narodowego Konstytucji III Maja. Krótką część artystyczną z tej okazji przygotowali uczniowie klasy III pod kierunkiem Pani Anny Rudek.
We wtorkowe przedpołudnie 25 kwietnia 2017 r. w Turnieju Scrabble o Puchar Prezydenta Miasta Radomska, w grupie uczniów szkół podstawowych najlepszym zawodnikiem okazał się uczeń PSP nr 7 Sebastian Klimczak. W rywalizacji szkolnych klubów scrabble, zwycięstwo odnieśli uczniowie PSP nr 5 i otrzymali nagrodę w postaci elektronicznego zegara do gry w szachy i scrabble. Przedstawiciele naszego szkolnego klubu scrabble: Michał Stańczyk, Natalia Podawca, Szymon Ratecki, Wiktor Perczak, Magdalena Gębicz. W zawodach wzięło udział 27 zawodników. Gratulujemy!
25 kwietnia 2017 r. w ZSG nr 2 w Radomsku odbył się VI Międzyszkolny Konkurs Recytatorski dla uczniów klas I-III szkoły podstawowej objętych terapią logopedyczną "Wierszyki ćwiczące języki". "My - dzieci lubiące się śmiać" to hasło tegorocznej edycji. Naszą szkołę reprezentowało 3. uczniów: Kacper Kapica (I), Jakub Konopka (II) i Jakub Wewióra (III). Uczniowie recytowali utwory poetyckie pełne uśmiechu i radości, bogate w słowa "ćwiczące język". Wszyscy otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody książkowe. Chłopców do konkursu przygotowała logopeda Marlena Dygudaj z pomocą wychowawców i rodziców.
Dnia 25 kwietnia 2017 r. w Zespole Szkół Drzewnych i Ochrony Środowiska w Radomsku odbyły się XIII Radomszczańskie Obchody Dnia Ziemi "W kierunku natury", organizowane dla radomszczańskich szkół podstawowych pod patronatem Starosty Powiatu Radomszczańskiego. Obchodom towarzyszyły: konkurs piosenki ekologicznej "W kierunku natury", konkurs fotograficzny "Bioróżnorodność". Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w tych konkursach. Największym sukcesem zakończył się dla zespołu wokalnego z naszej szkoły konkurs piosenki ekologicznej. Uczennice A. Twardowska, M. Kosela, K. Gałwiaczek i N. Pukacz pięknie zaprezentowały "Piosenkę biedronki" Majki Jeżowskiej i zajęły I miejsce. Do konkursu - zespół - przygotował p. M. Wolski.
W dniu 13 kwietnia 2017 r. rozstrzygnięto XI Międzyprzedszkolny Konkurs Plastyczny "Wielkanocna pisanka". W kategorii, „Palma wielkanocna” dzieci z oddziału przedszkolnego zdobyły wyróżnienie. Zbiorowo wykonały palmę z gałązek wierzby, bukszpanu i kwiatów z bibuły pod kierunkiem pań: U. Dyktyńskiej i A. Rakowskiej. Gratulujemy sukcesu małym artystom!
7 kwietnia 2017 r. w naszej szkole rozpoczął się XIII Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny. Wzięli w nim udział uczniowie ze szkół podstawowych w Radomsku i Bloku Dobryszyce. Pierwsza część składała się z dyktanda z różnymi trudnościami ortograficznymi. Druga część składała się z testu ortograficznego. Pierwsze miejsce zajęła Milena Tomalka ze Szkoły Podstawowej w Bloku Dobryszyce, pod opieką pani Elżbiety Latko. Drugie miejsce zajęła Natalia Gonera z PSP nr 4, pod opieką Barbary Orsicz. Jury konkursowe wyłoniło dwa trzecie miejsca: Igor Mielczarek z PSP nr 3, pod opieką Grażyny Szczekockiej oraz Natalia Czaińska z PSP nr 1, pod opieką Barbary Gnoińskiej. Gratulujemy zwycięzcom! Organizatorzy konkursu: Pani Dyrektor Alicja Gaborska, Pani Jolanta Zasempa i Pani Marlena Dygudaj.
6 kwietnia. Wkrótce opis.
3 kwietnia 2017 r. w sali kameralnej Miejskiego Domu Kultury w Radomsku świętowano Dni Autyzmu przygotowane przez Stowarzyszenie Rodziców i Opiekunów Osób Niepełnosprawnych "Koniczynka". Nasza szkoła aktywnie włączyła się w przygotowania tego wydarzenia. Główne role w przedstawieniu odgrywały dzieci z autyzmem, wśród których byli również uczniowie klasy 1. naszej szkoły. Dla każdego chętnego przygotowana została specjalna kabina, która umożliwiała spojrzenie na świat tak, jak patrzą na niego chorzy na autyzm. Po wejściu do niej ludzie byli atakowani ostrymi światłami, drażniącymi dźwiękami, na ręce zakładane były im obciążniki, zaś na szyję drażniąca obroża. Wszystkie te nieudogodnienia towarzyszyły chętnym podczas wykonywania prostych ćwiczeń, jak np. przeczytanie tekstu.
Dokładnie tak odbierają świat autystyczne dzieci, które są bardzo czułe na dźwięki, na światło. Tak wygląda świat, w którym przyszło im żyć, w którym zostały zmuszone funkcjonować. Wśród uczestników spotkania była pani dyrektor, nauczyciele oraz uczniowie klasy 4. naszej szkoły, którzy na co dzień pracują i przebywają z takimi dziećmi. Spotkanie pozwoliło - chociaż przez chwilę - zrozumieć dlaczego dzieciaki autystyczne zachowują się inaczej, dlaczego czasem są inne. To wspaniała lekcja życia i tolerancji.
W Lekkim Tonie o Bon Tonie to temat tegorocznego projektu edukacyjnego "Tygodnia z pisarzem" realizowanego corocznie w klasach I-III i Oddziale Przedszkolnym. Głównym celem było zapoznanie ucznia z literaturą dziecięcą przekazującą treści związane z zasadami savoir vivre. W pierwszym dniu uczniowie obejrzeli wystawę pozycji książkowych poświęconych temu tematowi, obejrzeli przedstawienie o grzeczności przygotowane przez klasę III. W drugim dniu odgrywali scenki tematyczne "Jak zachowujemy się w różnych sytuacjach szkolnych". W trzecim dniu odbył się XX Szkolny Konkurs Recytatorski. Podsumowaniem tygodnia były konkurencje sportowe z zachowaniem zasady fair play.
"Dobre Obyczaje czyli w LeKKimToniE o BoN ToniE" to temat XX edycji Szkolnego Konkursu Recytatorskiego dla oddziału przedszkolnego i klas I-III. 05.042017r. uczniowie - recytatorzy - prezentowali utwory takich pisarzy jak: A. Frączyk, A. Fredro, T. Śliwiak, M. Strzałkowska. Wszyscy uczestnicy pokazali artyzm i ciekawą interpretację wierszy. Lauretami tegorocznej edycji zostali w kategorii klas O-I: I miejsce Sebastian Smurzyński (wiersz "Moi mili"); II miejsce Jakub Cichoń (wiersz "Szanuj starszych"); III miejsce Wiktor Chobot (wiersz "Grzeczne słówka"). W kategorii klas II-III: I miejsce Wiktor Makowski (wiersz "Paweł i Gaweł"); II miejsce Daria Koper (wiersz "Jurek ogórek"); III miejsce Weronika Poteralska (wiersz "Pokazywanie języka").  
Laureaci konkursu otrzymali nagrody książkowe, a pozostali uczestnicy pamiątkowe dyplomy. Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy! Organizatorzy Anna Rudek i Małgorzata Olczyk.
30 marca cztery uczennice z klas najmłodszych reprezentowały naszą szkołę w międzyszkolnym konkursie recytatorskim "Świat wokół nas". Tegoroczna edycja konkursu z cyklu „Humor w poezji dziecięcej” dała im możliwość zaprezentowania swoich umiejętności i była okazją do wspaniałej zabawy. W kategorii 0-I najlepiej zaprezentowała się Antonina Zielińska uczennica klasy I, recytując wiersz Kazimierza Przylepy pt. "Zosia" zajęła I miejsce. Wyróżnienie za wiersz "W Ślimakowie" Wandy Chotomskiej zdobyła Wiktoria Bogacka z oddziału przedszkolnego. W kategorii klas II-III uczennica klasy II Maria Dobosz za piękną recytację wiersza J. Brzechwy "Żuraw i czapla" otrzymała również I miejsce.
Klasę III reprezentowała Martyna Mendelska, wystąpiła z wierszem pt. „Rozmowa". Gratulujemy sukcesów naszym wspaniałym recytatorkom i ich rodzicom!
27 marca w Miejskim Domu Kultury w Radomsku odbył się Konkurs Recytatorski dla klas I – IV szkół podstawowych. Naszą szkołę reprezentowały: Antonina Zielińska uczennica klasy I, Maria Dobosz – kl. II oraz dwie uczennice klasy IV: Natalia Podawca i Aleksandra Koch. W kategorii klas I–II - spośród 23 recytatorów - laureatką II miejsca została Maria Dobosz. W kategorii klas III-IV Natalia Podawca zajęła III miejsce, a Aleksandra Koch zdobyła wyróżnienie. Gratulujemy wszystkim uczestniczkom tego konkursu oraz ich rodzicom!
Przed porankiem teatralnym 26 marca 2017 r. w Miejskim Domu Kultury w Radomsku odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu plastycznego na „Kartkę Świąteczną - „Wielkanoc 2017” i wręczenie nagród laureatom. W kategorii klas I – III – wpłynęło 175 prac, wyróżnienie otrzymał Kacper Smolarek. W kategorii klas IV – VI- wpłynęło 49 prac, III miejsce zdobył Marcin Tkacz a wyróżnienie otrzymał Norbert Pukacz, uczniowie wykonali prace pod kierunkiem p. Agnieszki Rakowskiej. Laureatom serdecznie gratulujemy i dziękujemy pozostałym uczestnikom konkursu, prace były naprawdę piękne i pomysłowe.
Wyjątkową datą w kalendarzu szkolnym stał się Pierwszy Dzień Wiosny, który w tym roku obchodziliśmy w niecodzienny sposób. Tego dnia uczniowie ubrani w kolory wiosny, zostali zaproszeni wraz z wychowawcami do sali gimnastycznej, gdzie odbyły się potyczki klasowe. Wszyscy świetnie się bawili rozwiązując rebusy, zagadki, rywalizując w rzutach do celu i w dmuchaniu piórek na czas. Nie mogło zabraknąć tradycyjnego topienia Marzanny i powitania radosnej Wiosny. Uroczystość uświetniły laureatki konkursu piosenki „Europa w piosence” prezentując nam swoje zwycięskie piosenki.
"Dzień rock'a" w naszej szkole!
15 marca 2017 r. w ZSG nr 3 w Radomsku (PSP nr 4) odbył się konkurs piosenki pt. "Europa w piosence". Naszą szkołę reprezentowały dziewczynki z klas 4. i 5.:
III miejsce Agnieszka Twardowska & "Abba bis" w składzie: Agnieszka Twardowska, Małgorzata Kosela, Nikola Pukacz, Patrycja Pukacz (ABBA - Super trouper),
II miejsce Oliwia Jasitczak (Alvaro Soler - Sofia),
I miejsce Magdalena Gębicz (Indila -
Dernière Danse).

Gratulujemy naszym uczennicom i ich rodzicom!
14.03.2017 r., dzieci z klasy II uczestniczyły w zajęciach sportowych na ściance wspinaczkowej w Powiatowej Hali Sportowej.  Była to możliwość sprawdzenia swojej kondycji fizycznej a także odwagi. Zachęcamy rodziców do takiej formy spędzania czasu wolnego ze swoimi pociechami. Gwarantowana dobra zabawa!
Sebastian Smurzyński otrzymał puchar najlepszego bramkarza podczas Turnieju Piłki Halowej dla rocznika 2009. Rozgrywki odbyły się w Wojsławicach 11 marca 2017 r. Sebastian gra w UKS Rap Radomsko. Gratulujemy uczniowi klasy I!
Lekcja języka polskiego dla klas III-VI.
Nietypowy Dzień Kobiet w klasie I. 8 marca gościł w naszej klasie klaun, który zabawiał nas swoimi sztuczkami. Z balonów wyczarowywał różne zwierzaki i przedmioty. Największym zainteresowaniem - oczywiście wśród chłopców - cieszyły się szable. Na zakończenie uczniowie sami tworzyli balonowe pieski. To była super zabawa!!!

Dzień 8 marca dzieci z oddziału przedszkolnego spędziły bardzo wesoło. Niespodziewanie odwiedził je klaun, który z balonów wyczarował zwierzęta, kwiaty, serduszka i szable dla chłopców. Była okazja, by każde dziecko samodzielnie wykonało balonowego pieska. W tym dniu wszyscy bawili się wspaniale!
Antonina Zielińska uczennica klasy 1. zdobyła nagrodę za udział w Mistrzostwach Województwa Łódzkiego w pływaniu. Zawody odbyły się 7 marca 2017 r. w Radomsku. Gratulujemy!
28 lutego odbyła się XI edycja Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego klas III Uroki Zimy”. Uczestnicy podczas 2. godzin lekcyjnych wykonywali prace metodą collagu, łącząc różne materiały i techniki. Mali artyści stworzyli oryginalne i niepowtarzalne prace plastyczne. W konkursie tym wyróżnione zostały nasze dwie uczennice: Natalia Januszewska i Julia Wiecha. Udział w konkursie brała również Weronika Poteralska. Gratulujemy!
W dniu 28.02.2017 r. odbył się I Międzyszkolny Konkurs Pięknego Czytania dla klas II „Książka, mój przyjaciel'' .Organizatorami konkursu były p. Małgorzata Olczyk i p. Agata Spałka. W konkursie uczestniczyli uczniowie z dziewięciu szkół podstawowych z terenu Radomska oraz ze szkoły podstawowej w Dobryszycach. Jury przyznało następujące nagrody: I miejsce Jakub Broszkowski PSP nr 8, II miejsce Piotr Bałut PSP nr 6 i Natalia Dziadkiewicz PSP nr 2, III miejsce Olga Zatoń PSP nr 9, Martyna Maciejewska PSP nr 2 oraz Maria Dobosz z PSP nr 5. Gratulacje!
28.02.2017 r. w Muzeum Regionalnym im. S. Sankowskiego w Radomsku odbyła się uroczystość wręczenia nagród w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym pt. "Reymontowskie pejzaże", zorganizowanym przez ZSG nr 3 pod kierunkiem p. Elżbiety Nowak. Celem konkursu było m. in. przybliżenie dzieciom i młodzieży sylwetki polskiego noblisty oraz popularyzacja jego twórczości, a zadanie polegało na kompozycji plastycznej, inspirowanej opisem krajobrazu z dowolnie wybranego utworu Władysława Stanisława Reymonta.
Na zaproszenie odpowiedziało wiele szkół. Nadesłano 164 prace z różnych stron Polski. Jury wybrało do oceny i oceniło 93 prace; w kategorii klas IV-VI szkoły podstawowej - 54 a w kategorii klas I-III gimnazjum - 39. Przy wyborze i ocenie prac członkowie jury brali pod uwagę: zgodność z tematem i regulaminem konkursu, poziom artystyczny kompozycji, oryginalność, pomysłowość, pracochłonność i estetykę wykonania, stopień zilustrowania wybranego fragmentu tekstu Władysława Stanisława Reymonta, samodzielność wykonania pracy. W konkursie brały udział uczennice kl. V: Kamila Gałwiaczek, Maja Modrzejewska i Aleksandra Muskała, która zajęła III miejsce. Gratulujemy!
28.02.2017 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej miało miejsce rozstrzygnięcie Powiatowego Konkursu "Mistrz Kaligrafii". Uczennica naszej szkoły – Nikola Bojarska, otrzymała nagrodę za zajęcie III miejsca w kategorii klas II – III. Gratulujemy!
24 lutego odbył się w naszej szkole uroczysty apel rozpoczynający obchody Dni Patrona Szkoły Mikołaja Kopernika, w których wzięła udział cała społeczność uczniowska oraz nauczyciele. Któż nie zna nazwiska tego wielkiego polskiego uczonego? Od 47 lat patronuje on naszej szkole stając się wzorem do naśladowania dla jej uczniów i absolwentów. W trakcie przedstawienia uczniowie przedstawili kilka scenek z życia Mikołaja Kopernika, który już od najmłodszych lat interesował się astronomią. Kolejnym etapem projektu o Mikołaju Koperniku było rozwiązywanie przez uczniów łamigłówek. W poniedziałek, na długiej przerwie, na dolnym korytarzu wszyscy zainteresowani mogli rozwijać swoje umysły poprzez rozwiązywanie zadań o różnym stopniu trudności.
Mikołaj Kopernik to nie tylko wielki astronom czy matematyk ale również ekonomista. W środę nasze działania skupiły się wokół hasła „Oszczędność i praca wszystkich wzbogaca”. Członkowie Szkolnej Kasy Oszczędności przedstawili inscenizację pt. „Trzy świnki”, zachęcając dzieci do oszczędzania i gromadzenia pieniędzy w banku i spełniania swoich marzeń. Na zakończenie p. dyrektor Alicja Gaborska wręczyła uczniom książkowe nagrody za wykonane plakaty o patronie szkoły Mikołaju Koperniku.
Dyskoteka z okazji Dnia Kobiet
24 lutego SU zorganizował dyskotekę z okazji Dnia Kobiet. Zadbaliśmy o piękną dekorację a prowadzący o dobrą muzykę. Każdej z obecnych dziewcząt zadedykowali jej ulubioną melodię. Mimo, iż zainteresowanie dyskoteką nie było duże, wszyscy przybyli uczniowie dobrze się bawili i nikt nie podpierał ściany.
23 lutego w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Radomsku uczennica klasy I Antonina Zielińska odebrała nagrodę za zdobycie wyróżnienia w XII edycji ogólnopolskiego konkursu plastycznego "Z górki na pazurki - moje ferie". Prace wykonała pod kierunkiem p. Danuty Kaczmarczyk. Gratulujemy sukcesu Antoninie oraz jej rodzicom!
Już po raz jedenasty zorganizowano Radomszczańskie Zapusty. W środę 22 lutego, uczniowie naszej szkoły uczestniczyli - jak co roku - w  barwnym korowodzie, przebierańców. Impreza rozpoczęła się na placu 3 Maja przy fontannie, później przebierańcy przemaszerowali ulicą Reymonta, Żeromskiego i Piłsudskiego do Miejskiego Domu Kultury, gdzie mogli obejrzeć przedstawienie ostatkowe w wykonaniu uczniów z PSP nr 3 oraz posmakować pysznych pączków i faworków. W tym roku imprezie towarzyszył także konkurs plastyczny, którego tematem było zilustrowanie korowodu zapustników. Praca wykonana przez uczennice kl. IV zajęła II miejsce. Gratulujemy!