PUBLICZNA SZKOŁA PODSTAWOWA nr 5
im. MIKOŁAJA KOPERNIKA w RADOMSKU

|   Strona główna   |   Z życia szkoły   |   Dziennik elektroniczny   |  Kontakt   |    

Z ŻYCIA SZKOŁY - ARCHIWUM - 2019/2020
 26 czerwca 2020 r.
 Pożegnanie absolwentów 2019 / 2020
W roku szkolnym 2019 /2020 pożegnaliśmy 8-klasistów.
Opracowanie Michał Wolski
 22 czerwca 2020 r.
 Jan Paweł II - Jego talent i pasje
Uczniowie naszej Szkoły wzięli udział w konkursie plastycznym pt. "Jan Paweł II – Jego talent i pasje" organizowanym przez Wojewódzki Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Piotrkowie Trybunalskim w ramach obchodów 100-lecia urodzin Jana Pawła II. Spośród 14. wysłanych przez nas prac, jury konkursowe nagrodziło siedem. W kategorii klas I-III nagrody otrzymali: Helena Nowakowska kl. I - wyróżnienie, Wiktoria Bogacka kl. III i Kajetan Skóra kl. I - nagroda specjalna, Hubert Dymus kl. II - nagroda równorzędna. W kategorii klas IV-VII nagrodzeni zostali: Mateusz Kopeć kl. IV i Nikola Bojarska kl. V - III miejsce, Julia Wiecha kl. VI - wyróżnienie. Wszystkim Uczestnikom i ich Rodzicom dziękuję za udział w konkursie, laureatom GRATULUJĘ!
Opracowanie Elżbieta Janik
 16 czerwca 2020 r.
 Mistrz Recyklngu
Uczniowie klasy V: Wiktor Makowski, Bartosz Kamiński i Jakub Herod i VI: Natalia Januszewska, Weronika Poteralska, Wiktoria Ostrosz i Piotr Olczyk wzięli udział w VI edycji ogólnopolskiego konkursu ekologicznego pt: "Mistrz Recyklingu Maks porządkuje odpady" i osiągnęli wspaniałe rezultaty w pracy ekozespołów Liderzy 1 i Liderzy 2. Uczniowie wykonali makiety pralki i zmywarki z materiałów z recyklingu.
Opracowanie Jolanta Ostojska
 15 czerwca 2020 r.
 Podsumowanie działalności SKO w roku szkolnym 2019/2020
Szkolna Kasa Oszczędności podsumowała przeprowadzone konkursy za rok szkolny 2019/2020. Miały one na celu wyrobienie wśród dzieci nawyku świadomego oszczędzania na indywidualnych książeczkach oszczędnościowych, a zwłaszcza szerzyły wiedzę ekonomiczną związaną z systematycznym oszczędzaniem i gospodarowaniem pieniędzmi, pogłębiły też współpracę szkoły z bankiem spółdzielczym. Szkolny konkurs na najsystematyczniej oszczędzającego ucznia w SKO  wygrała Maja Antczak z klasy III. Została "Mistrzem Oszczędzania". We współzawodnictwie międzyklasowym "Najlepsza w oszczędzaniu..." okazała się klasa II. Wyróżniono poza tym najlepiej oszczędzających uczniów: Julia Kowalczyk z kl. 2, Jakub Grabarczyk z kl. 5, Zuzanna Sowa z kl. 3, Pola Antczak z oddziału przedszkolnego. Nagrody dla dzieci w konkursach ufundował ESBANK Bank Spółdzielczy w Radomsku.
Opracowanie Urszula Dyktyńska
 4 czerwca 2020 r.
 Światowy Dzień Autyzmu
Zdalne nauczanie to nie tylko nauka. To także rozwijająca zabawa i wiele możliwości kreatywnego wykorzystywania czasu. Każdego dnia przekonują się o tym uczniowie ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi z klasy 4,  którzy uczestniczyli wirtualnie w kilku niesamowitych wydarzeniach. W ramach Światowych Dni Autyzmu odbył się z ich udziałem cykl zajęć, podczas których przyłączyliśmy się do akcji „Polska na Niebiesko”, mającej za zadanie zwiększenie świadomości społeczeństwa na temat wyzwań, z jakimi mierzą się osoby z niepełnosprawnościami. Uczniowie, rodzice i nauczyciele wykonywali wspólnie kilka ciekawych zadań, między innymi pracę na temat „Autyzm – mały, wesoły potwór”, „Z marzeniami do chmur” – budowa niebieskiego latawca unoszącego marzenia. Podczas cyklu zajęć uczniowie wybrali się także na wycieczkę w jedno z wybranych przez siebie miejsc. Oczywiście wirtualnie. Dzięki możliwościom jakie daje Internet, dzieci mogły zobaczyć, jak wygląda wnętrze wybranych budowli, jak wygląda świat wokół nich. Na koniec wirtualnej wycieczki, wykonały kolorowe, pamiątkowe pocztówki. Kolejną ciekawą formą zajęć, w których uczestniczyli uczniowie była wirtualna zbiórka przygotowana przez zuchy i harcerzy z XVI Szczepu „Hubalczycy”. Podczas niej zabaw było co niemiara! Dzieciaki poznały ulubione pląsy zuchów, piosenkę „Dżungla”, do której wymyślały własną choreografię, oraz pracę plastyczną „muzyka pełna barw”. Poznały także podstawy szyfrowania wiadomości. Czy im się podobało? Na pewno tak! Świadczą o tym uśmiechy na twarzach i chęć do dalszej pracy.
Opracowanie Małgorzata Stępień - Zachodnia
 2 czerwca 2020 r.
 Wyniki konkursu Rady Rodziców
Opracowanie Rada Rodziców
 1 czerwca 2020 r.
 Dzień Dziecka
Opracowanie PSP nr 5 w Radomsku
 28 maja 2020 r.
 Podziękowania
Opracowanie PSP nr 5 w Radomsku
 22 maja 2020 r.
 Rozstrzygnięcie konkursu "Z górki na pazurki - moje ferie"
22 maja 2020 r. nastąpiło rozstrzygnięcie XV edycji ogólnopolskiego konkursu plastycznego "Z górki na pazurki - moje ferie" organizowanego przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Radomsku. W tym roku na konkurs wpłynęło 516 prac, które oceniane były w trzech kategoriach wiekowych. Z powodu sytuacji epidemiologicznej nie zorganizowano uroczystego podsumowania. Wyniki ogłoszono online. Z naszej szkoły wyróżnienie w kategorii 6 - 8 lat otrzymał Leon Dobosz z oddziału przedszkolnego. Jego pracę plastyczną zgłosiła wychowawczyni p. U. Dyktyńska.  Gratulujemy Leonowi sukcesu!

Opracowanie Urszula Dyktyńska
 19 maja 2020 r.
 Prace naszych uczniów
Kiedy nadchodzi maj – wszystko w przyrodzie kwitnie, pachnie i śpiewa, w sposób szczególny zwracamy się do Matki Bożej. Jest to czas, kiedy zarówno w kościołach, kapliczkach, jak i przy przydrożnych figurkach spotykają się wierni, aby poprzez swą modlitwę oddać cześć Najświętszej Maryi Pannie. Tego roku niestety nie mamy tej możliwości, dlatego by móc oddać cześć Matce Bożej uczniowie naszej Szkoły wykonali majowe kapliczki w swoich domach i na podwórkach. Efekt jest zaskakujący! Drodzy Uczniowie! dziękuję Wam i Waszym Rodzicom za zaangażowanie, trud, pomysłowość i radość towarzyszące pracy ku czci naszej Matki.
Opracowanie Elżbieta Janik
 15 maja 2020 r.
 Prace naszych przedszkolaków
Dzieci z oddziału przedszkolnego systematycznie i wytrwale pracują w domu. Jak widać z pełnym skupieniem a czasami z uśmiechem na twarzy. Piszą litery, czytają, wykonują prace techniczno- plastyczne.
Opracowanie Urszula Dyktyńska
 11 maja 2020 r.
 Prace uczniów klasy II
Uczniowie klasy II przez miesiąc realizowali projekt przyrodniczy polegający na założeniu hodowli fasoli, obserwacji jej rozwoju oraz rejestrowaniu zachodzących zmian. A oto efekty tej pracy.
Opracowanie Małgorzata Olczyk
 4 maja 2020 r.
 Prace uczniów klasy I
Tegoroczne obchody uchwalenia Konstytucji 3 Maja nie mogły odbyć się w szkole w tradycyjnej formie. Wszyscy pamiętamy o tych ważnych wydarzeniach. Uczniowie klasy I przygotowali flagi Polski oraz innych państw.
Opracowanie Danuta Kaczmarczyk
 8 kwietnia 2020 r.
 Prace uczniów klasy II
Prace plastyczne wykonane przez uczniów klasy II z okazji Świąt Wielkanocnych. 
Opracowanie Małgorzata Olczyk
 8 kwietnia 2020 r.
 Życzenia od klasy III
Uczniowieklasy III wraz z wychowawcą chcą przesłać wszystkim życzenia świąteczne.
Opracowanie Anna Rudek
 marzec 2020 r.
 Dzień Patrona
Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w akcji charytatywnej na rzecz Towarzystwa Nasz Dom. Celem akcji była pomoc dzieciom w trudnej sytuacji życiowej, które wychowują się poza własną rodziną. Za Wasze zaangażowanie i pomoc – dziękujemy!
Opracowanie Aleksandra Więcek
 6 marca 2020 r.
 Mikrofon'2020 w MDK w Radomsku
7 marca 2020 r. uczennice Magdalena Gębicz, Oliwia Jasitczak i Agnieszka Twardowska reprezentowały PSP nr 5 w Radomsku w Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym "Mikrofon'2020 organizowanym przez MDK w Radomsku. Miło nam poinformować, że Agnieszka Twardowska otrzymała wyrożnienie w tym konkursie w kategorii wiekowej klas VII - VIII. Więcej na https://radomsko24.pl/
Opracowanie Michał Wolski
 6 marca 2020 r.
 Dzień Kobiet w klasach VIII i V
6 marca 2020 r. z okazji Dnia Kobiet klasy VIII i V pojechały do parku trampolin w Częstochowie "Stacja Grawitacja". Wyjazd przyniósł uczestnikom wiele radości i niewątpliwie odprężył. Skoki na trampolinie oraz pokonywanie przeszkód w parku linowym to na pewno duża dawka adrenaliny i wysiłku fizycznego. Pobyt w "Stacji" okazał się świetną okazją do rozładowania energii. Uczestnicy, po dwóch godzinach aktywnej zabawy, zmęczeni, ale zadowoleni mieli jeszcze czas na posiłek w wybranym punkcie gastronomicznym w Galerii Jurajskiej.
Opracowanie Agnieszka Rakowska
 5 marca 2020 r.
 Akcja mycia rąk
W związku z pojawieniem się zagrożenia związanego z koronawirusem, uczennice klasy VIII, należące do SKPCK, przypomniały uczniom klas I - III i dzieciom z oddziału przedszkolnego , jak należy prawidłowo myć ręce.
Opracowanie Małgorzata Olczyk
 3 marca 2020 r.
 Międzyszkolny Konkurs Pięknego Czytania
3 marca 2020 r. już po raz czwarty odbył się w naszej szkole Międzyszkolny Konkurs Pięknego Czytania "Książka, mój przyjaciel".  Konkurs dedykowany był dla uczniów klas II, a przygotowały go panie A. Spałka i M. Olczyk. Dziewiętnastu uczestników z dziesięciu radomszczańskich szkół prezentowało wybrane przez siebie utwory z literatury dziecięcej. Laureatami konkursu zostali: Maria Retryk z PSP nr 1 i Dawid Janusiak z PSP nr 8 – I miejsce; Julian Makles z PSP nr 6 i Iga Kosowska z PSP nr 9 – II miejsce; Nikola Woldańska z PSP nr 1 i Aleks Gunia z PSP nr 3 – III miejsce.  Nasza szkołę reprezentowali – Paula Gryglewska i Igor Pukacz. Wszystkim uczestnikom i ich opiekunom dziękujemy za udział w konkursie.
Opracowanie Małgorzata Olczyk
 2 marca 2020 r.
 Szkolimy z bezpieczeństwa
2 marca uczniowie klasy trzeciej i czwartej uczestniczyli w warsztatach z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego. Przeprowadziła je instruktorka nauki jazdy Anna Węgrzyńska. Hasło przewodnie spotkania brzmiało "schowaj telefon i żyj". Nasi uczniowe poznali podstawowe informacje dotyczące bezpiecznego poruszania się po drogach. Wprowadzeni zostali w zagadnienia niezbędne do przystąpienia do egzaminu na kartę rowerową. Aktywnie uczestniczyli w symulacji ruchu drogowego, tworzyli własną,bezpieczną drogę, rozwiązywali quiz, a przede wszystkim świetnie się bawili.
Opracowanie Małgorzata Stępień - Zachodnia
 28 lutego 2020 r.
 Dzień Otwarty
Dnia 28 lutego 2020 r. w naszej szkole odbył się Dzień Otwarty dla dzieci, które w roku szkolnym 2020/21 rozpoczną naukę w oddziale przedszkolnym i klasie pierwszej. Dzieciom towarzyszyli rodzice. Przybyłych gości powitała pani dyrektor Danuta Kaczmarczyk, następnie wszyscy obejrzeli przedstawienie w wykonaniu uczniów kl. II pt. "Wstrzymał Słońce, ruszył Ziemię". Podczas zwiedzania szkoły na dzieci czekały atrakcje (plastyczne, komputerowe, sportowe), a rodzice mieli możliwość porozmawiania z nauczycielami. Cieszymy się, że dzieci i rodzice mogli poznać naszą szkołę i poczuć szkolną atmosferę.
Opracowanie Agnieszka Rakowska
 27 lutego 2020 r.
 Obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych
W naszej szkole obchody Narodowego Dnia  Pamięci Żołnierzy Wyklętych rozpoczęły się w czwartek 27 lutego br. Tego dnia uczniowie pod opieką Pani Jolanty Ostojskiej przygotowali gazetkę tematyczną przybliżającą historię Polskiego Powojennego Podziemia Niepodległościowego. Kolejnym wydarzeniem obchodów były uroczystości pod pomnikiem Konspiracyjnego Wojska Polskiego przy ul. Armii Krajowej, podczas których uczniów naszej Szkoły reprezentował Poczet Sztandarowy. Podczas uroczystości przemawiali przedstawiciele władz miasta, powiatu, środowisk kombatanckich i stowarzyszeń oraz złożono kwiaty pod pomnikiem KWP.  Po uroczystości rozpoczął się Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych "Tropem Wilczym", w którym pobiegli nasi uczniowie. Natomiast 2 marca uczniowie wzięli udział w spotkaniu zorganizowanym przez MBP w Radomsku z Panią Małgorzatą Strękowską – Zarembą. Rotmistrz Witold Pilecki to tytułowy bohater opisany przez autorkę w jednej z książek z serii "Polscy superbohaterowie". Pisarka w sposób niezwykle ciekawy przybliżyła czytelnikom biografię żołnierza - bohatera, odwołując się nie tylko do historii, ale przytaczając wiele anegdot, bo jak sama mówiła, chce pokazać młodemu pokoleniu postać nietuzinkową. Po spotkaniu uczestnicy mogli kupić książki i uzyskać autograf. W czwartek 5 marca uczniowie klasy VI uczestniczyli w Muzeum Regionalnym w wykładzie, który wygłosił dr Tomasz Toborek z łódzkiego oddziału Instytutu Pamięci Narodowej. Tematem wykładu "Konspiracyjne Wojsko Polskie w 75. rocznicę powstania", była m.in. opowieść o Stanisławie Sojczyńskim "Warszycu" na tle historii Żołnierzy Wyklętych i o tym, co wydarzyło się w Polsce w latach 1944 - 1947.
Opracowanie Elżbieta Janik
 27 lutego 2020 r.
 Nagrody za najlepsze wyniki w nauce
Pani Dyrektor Danuta Kaczmarczyk uhonorowała nagrodami uczniów, którzy w I półroczu roku szkolnego 2019/2020 osiągnęli najlepsze wyniki w nauce.
Opracowanie Michał Wolski
 27 lutego 2020 r.
 Valentine's Day
Dnia 27.02.2020 roku podczas uroczystego apelu nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu walentynkowego z języka angielskiego "Valentine’s Day" zorganizowanego dla uczniów klas I-III naszej szkoły. I miejsce w konkursie zajęła Wiktoria Bogacka, II miejsce – Julia Lodowska, III miejsce – Laura Babińska, wyróżnienie – Maja Cieciura. Uczniowie otrzymali dyplomy i nagrody książkowe. Zwycięzcom gratulujemy, a wszystkim zaangażowanym uczniom dziękujemy!
Opracowanie Aleksandra Więcek
 27 lutego 2020 r.
 Dzień Patrona
"Wstrzymał Słońce, ruszył Ziemię…" – to tytuł apelu poświęconego patronowi naszej szkoły Mikołajowi Kopernikowi.  Odbył się on 27.02.2020 r., a przygotowały go panie – Małgorzata Olczyk, Iwona Ociepa i Anna Krawczykowska.  Apel poprzedzony był konkursem plastycznym dla klas I – III i IV – VIII. Autorzy najciekawszych prac otrzymali nagrody.
Opracowanie Małgorzata Olczyk
 24 lutego 2020 r.
 Projekt "Baśnie i bajki"
24 lutego uczniowie klasy czwartej podsumowali tygodniowy projekt dotyczący baśni i bajek, który realizowali na lekcjach języka polskiego. Dzięki swoim pomysłowym przebraniom przenieśli się do magicznej krainy, w której zorganizowali prawdziwy bal. Mogli również zmierzyć się z bajkowym quizem, napisać własną bajkę, stworzyć ilustrację do książki jak również dopisać dalsze losy swoich ulubionych bohaterów. Czy im się podobało? Najlepiej obrazują to zdjęcia.
Opracowanie Małgorzata Stępień - Zachodnia
 19 lutego 2020 r.
 Miejskie Zapusty
Miejskie Zapusty... korowód przebierańców, przyśpiewki, konkursy a na koniec słodki poczęstunek w MDK9.
Opracowanie Agnieszka Rakowska
 17 lutego 2020 r.
 Światowy Dzień Kota w naszej szkole
17 lutego 2020 r. w szkole odbyły się obchody Światowego Dnia Kota. Uczniowie w tym dniu poznawali ciekawostki na temat czworonogów, szukali na terenie szkoły ukrytych zagadek tematycznych, za których rozwiązanie otrzymywali słodkie nagrody. Ponadto mieli możliwość przebrania się za kota, przyniesienia maskotki oraz przedstawienia swojego kota w prezentacji multimedialnej. Podczas przerwy obiadowej wyświetlony został krótki film o życiu kotów jak również zdjęcia kotów naszych uczniów i nauczycieli.
Opracowanie Małgorzata Stępień - Zachodnia
 14 lutego 2020 r.
 Walentynki
Fantastyczne, kolorowe walentynki dla ulubionych koleżanek i kolegów rozdane!
Opracowanie Agnieszka Rakowska
 11 lutego 2020 r.
 Warsztaty PGK "Bezcenna woda"
W ramach realizacji projektu ekologicznego "Bezcenna woda", klasy - I, II i III uczestniczyły w warsztatach edukacyjnych przeprowadzonych przez Panie z  Eko-Edukacji Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Radomsku. Warsztaty odbyły się we wtorek 11 lutego. Dzieci wykonywały szereg prostych, ale bardzo ciekawych doświadczeń związanych z właściwościami wody.
Opracowanie Małgorzata Olczyk
 11 lutego 2020 r.
 "Dzień Bezpiecznego Internetu"
11 lutego w naszej szkole gościł Pan Dominik Żulicki z firmy Profe Studio.  W ramach obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu, które nasza szkoła organizuje corocznie, uczniowie klas 1-8 (podzieleni na odpowiednie grupy wiekowe) uczestniczyli w ciekawych, interaktywnych warsztatach poruszających temat bezpieczeństwa w Internecie. Formuła zajęć zwróciła również uwagę uczniów na zjawisko hejtu, uzależnienia od komputera i fonoholizmu. Serdeczne podziękowania - Panu Dominikowi - za poświęcony czas i zaangażowanie ślą Uczniowie i Nauczyciele PSP nr 5 w Radomsku. Dziękujemy!
Opracowanie Michał Wolski
 3 lutego 2020 r.
 "Dzień piżamy"
Poniedziałek, 3 lutego był dniem zupełnie wyjątkowym i szczególnie miłym, dlatego, że Samorząd Uczniowski ogłosił go „Dniem piżamy”. Każdy, kto miał ochotę, mógł w tym dniu paradować po szkole w cieplutkiej i mięciutkiej piżamie, z szlafroczkiem zarzuconym na plecy, przytulanką lub ulubioną podusią w ręce i w swoich domowych kapciach na stopach. Tego dnia czuliśmy się w szkole ... jak w domu :-)
Opracowanie Agnieszka Rakowska
 6 stycznia 2020 r.
 Udział PSP nr 5 w "Orszaku Trzech Króli"
Podobnie, jak w latach poprzednich, 6 stycznia nasza Szkoła uczestniczyła w tegorocznym VIII Radomszczańskim "Orszaku Trzech Króli" pod hasłem "Cuda, cuda ogłaszają". Po Mszy św. w kolegiacie św. Lamberta przeszliśmy ulicami miasta do kościoła NMP Królowej Polski, gdzie wysłuchaliśmy śpiewu kolęd w wykonaniu uczniów PSP nr 9 oraz obejrzeliśmy przedstawienie jasełkowe przygotowane przez aktorów Teatru Źródło. Dziękujemy wszystkim uczniom i ich rodzicom uczestniczącym w uroczystościach za poświęcony czas i kultywowanie chrześcijańskich tradycji. Opiekę nad uczniami sprawowały: p. Dyrektor Danuta Kaczmarczyk oraz p. Elżbieta Janik, które były również organizatorkami naszego Orszaku.
Opracowanie Elżbieta Janik, Danuta Kaczmarczyk
 20 grudnia 2019 r.
 Jasełka środowiskowe w naszej szkole
20 grudnia - dla całej lokalnej społeczności - wystawiliśmy Jasełka szkolne.
Opracowanie Michał Wolski
 19 grudnia 2019 r.
 Warsztaty plastyczne
19.12.2019 r. dzieci z oddziału przedszkolnego i uczniowie klas I – III uczestniczyli w warsztatach plastycznych "Zdobienie bombek choinkowych". Szklane bombki dzieci ozdabiały kolorowymi brokatami według własnej koncepcji. Stały się one dla kogoś wspaniałym upominkiem pod choinkę!
Opracowanie Małgorzata Olczyk
 19 grudnia 2019 r.
 Wizyta Szkolnego Koła PCK w Szpitalu Powiatowym w Radomsku
Członkowie SK PCK działającego przy PSP nr 5 w ramach wolontariatu wykonali świąteczne karty z życzeniami Bożonarodzeniowymi i Noworocznymi dla personelu i pacjentów Powiatowego Szpitala w Radomsku. W czwartek 19.12.2019 r. uczniowie wraz z opiekunami przekazali karty do oddziałów szpitalnych. Była to akcja wolontariatu połączona z akcją MEN „Razem na święta”.
Opracowanie Małgorzata Olczyk
 20 grudnia 2019 r.
 Udział w akcji "Wigilia bez plastiku"
Z inicjatywy pedagoga szkolnego Pani Agnieszki Rakowskiej nasza szkoła  dołączyła do akcji "Wigilia bez plastiku". Więcej o akcjach, programach w których nasza szkoła bierze udział na stronie  http://psp5.radomsko.pl/linki.html
Opracowanie Agnieszka Rakowska
 15 grudnia 2019 r.
 Udział uczniów naszej szkoły w "Wigilijnym spotkaniu radomszczan" 
W niedzielę 15 grudnia 2019 r. uczniowie Magdalena Gębicz, Oliwia Jasitczak, Szymon Ratecki i Agnieszka Twardowska reprezentowali naszą szkołę podczas "Wigilijnego spotkania radomszczan". Serdeczne podziękowania dla uczniów oraz dla Rodziców wyżej wymienionych uczniów za zaangażowanie w życie kulturalne Radomska i promocję naszej szkoły. Dzięki Państwu nasza placówka miała swój udział w "Wigilii radomszczan". Więcej informacji na www.radomsko.naszemiasto.pl  oraz  www.radomsko24.pl.
Opracowanie Michał Wolski
 10 grudnia 2019 r.
 Podsumowanie konkursu "Bankowa zakładka do książki"
10 grudnia 2019 r. Szkolna Kasa Oszczędności podsumowała ogólnoszkolny konkurs plastyczny o oszczędzaniu pod hasłem. "Bankowa zakładka do książki''.  Celem konkursu było popularyzowanie wiedzy ekonomicznej, poszerzenie wiadomości na temat działalności ESBANKU Banku Spółdzielczego oraz rozwijanie wyobraźni i zainteresowań plastycznych dzieci. Spośród wielu pomysłowych prac wybrano zakładki Pauli Gryglewskiej z kl.2  i Helenki Nowakowskiej z kl. 1, które zajęły I miejsce. Drugie miejsce zajęli: Dawid Skórka z kl.1, Pola Antczak z kl. 0, Julia Kowalczyk z kl.2. Michałowi Januszewskiemu z kl. 3 i Wiktorii Żebrowskiej z kl. 2 przyznano III miejsce. Wyróżniono też zakładki Jakuba Wilka, Mai Antczak i Mileny Olas. Nagrody w konkursie ufundował ESBANK Bank Spółdzielczy w Radomsku.
Opracowanie Urszula Dyktyńska
 9 grudnia 2019 r.
 Sportowe Mikołajki
9 grudnia klasa IV uczestniczyła w sportowych Mikołajkach, które odbyły się w częstochowskim centrum rozrywki "Stacja Grawitacja". Pod czujnym okiem trenera dzieci odbyły rozgrzewkę, która przygotowała je do szalonych zabaw na trampolinach, skoków ze skoczni na ogromny materac, wspinaczki po ściankach oraz pokonywania licznych torów przeszkód. Uczniowie bawili się wspaniale, a w drodze powrotnej już planowali kolejny wyjazd...
Opracowanie Małgorzata Stępień - Zachodnia
 7 grudnia 2019 r.
 Ogólnopolski Harcerski Festiwal Artystyczny OPAL
XXXIV Ogólnopolski Harcerski Festiwal Artystyczny OPAL'2019. Uczennice naszej szkoły: Oliwia Andrzejczyk, Maria Dobosz i Maja Trzeciak (wszystkie z kl. V) już po raz drugi wzięły udział w kolejnej edycji festiwalu i odniosły sukcesy. W konkursie recytatorskim w kategorii zuchy, brawurowym wykonaniem wiersza pt. Koncert na leśnej polanie, Maria zajęła I miejsce, natomiast w kategorii harcerze i harcerze starsi, Maja utworem pt. Przy ognisku "wyrecytowała" wyróżnienie. W konkursie towarzyszącym festiwalowi, nagrodę zdobyła również Oliwia. Dziewczęta, jesteśmy z Was dumne i serdecznie gratulujemy! Jako ciekawostkę, warto dodać, że OPAL powstał 33 lata temu z inicjatywy hm. Rosławy Szleng (radomszczanki, absolwentki naszej szkoły, jak czytamy na oficjalnej stronie OPAL-u).  Z biegiem lat poszerzył swój zasięg i z lokalnego przerodził się w ogólnopolski. Podczas festiwalu konkursowi głównemu (wokalnemu) towarzyszą: literacki, plastyczny, recytatorski i fotograficzny. Więcej o konkursie na stronie: www.radomsko.naszemiasto.pl
Opracowanie Anna Śliwakowska
 6 grudnia 2019 r.
 Mikołajki  w klasach I-III i Oddziale Przedszkolnym
Tego wyjątkowego dnia odbył się w naszej szkole Turniej Mikołajkowy. Wzięły w nim udział dzieci z  oddziału przedszkolnego oraz uczniowie klas I-III. Turniej rozpoczął się zabawą taneczną, a następnie mali pomocnicy Mikołaja próbowali swych sił w przenoszeniu "prezentów", wrzucaniu ich do "komina" oraz jazdy na "saniach" zaprzężonych w "renifery".
Opracowanie Małgorzata Olczyk, Anna Rudek
 5 grudnia 2019 r.
 Podsumowanie konkursów szkolnych
5 grudnia 2019 r. odbył się apel, podczas którego nagrodzono uczniów biorących udział w następujących konkursach:
Szkolny Konkurs Historyczny dla uczniów klas IV – VI "POLSKIE SYMBOLE NARODOWE" odbył się 28 listopada. W tym roku udział wzięło 13 uczniów, którzy wykazali się dużą wiedzą dotyczącą barw narodowych, polskiego godła i hymnu państwowego. I miejsce zdobyła uczennica klasy V – Maria Dobosz, II miejsce zajęła Natalia Januszewska z klasy VI, natomiast na III miejscu znalazł się Jakub Cichoń z klasy IV. Uczniowie zostali nagrodzeni podczas apelu. Gratulujemy! Konkurs przygotowały p. Jolanta Ostojska i p. Marlena Dygudaj.
Opracowanie Jolanta Ostojska, Marlena Dygudaj
 

29 listopada 2019 r.
V Radomszczański Festiwal Piosenki o Zdrowiu
W Miejskim Domu Kultury w Radomsku dnia 29 listopada 2019 r. odbył się V Radomszczański Festiwal Piosenki o Zdrowiu. Organizatorem konkursu jest oddział PCK w Radomsku. Duet Magdalena Gębicz i Oliwia Jasitczak reprezentowały naszą szkołę w tym festiwalu, zajmując III miejsce w kategorii klas VII - VIII. W kategorii klas O-III wystąpił drugi duet z naszej szkoły: Julia Kowalczyk i Igor Pukacz. Gratulujemy!
Opracowanie Michał Wolski
 22 listopada 2019 r.
 
Wojewódzki finał Poliycjnej Akademii Bezpieczeństwa
22 listopada odbył się w Łodzi wojewódzki finał Policyjnej Akademii Bezpieczeństwa. Nasza szkołę reprezentowała drużyna z klasy II – Julia Olczyk i Ksawery Miler. Pozostali uczniowie klasy II z wielkim entuzjazmem i zaangażowaniem kibicowali swojej drużynie.
Opracowanie Małgorzata Olczyk
 21 listopada 2019 r.
 Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego "Dziecięce marzenia"
21 listopada 2019 r. rozstrzygnięto VIII edycję konkursu plastycznego "Dziecięce marzenia" w Przedszkolu Specjalnym w Radomsku. W tym roku wydarzenie odbywało się pod hasłem "W mojej skrzyni skarbów". Do konkursu zostało zgłoszonych łącznie 40 prac. Podczas uroczystego rozstrzygnięcia nagrodę odebrał Bartosz Sowa z oddziału przedszkolnego, który zajął III miejsce. Pracę plastyczną wykonał pod kierunkiem p. Urszuli Dyktyńskiej. Gratulujemy!
Opracowanie Urszula Dyktyńska
 20 listopada 2019 r.
 "Kolorowy dzień" w naszej szkole
W środę 20 listopada Samorząd Uczniowski zorganizował w naszej szkole "Kolorowy dzień". Tego dnia na korytarzach królowały barwy jesieni. Każda klasa miała swój kolor. Dziękujemy uczniom, którzy przyłączyli się do zabawy.
Opracowanie Agnieszka Rakowska
 15 listopada 2019 r.
 ESBANK Bank Spółdzielczy w Radomsku w naszej szkole
Dnia 15 listopada 2019 r. przedstawiciel ESBANKU Banku Spółdzielczego Pan Rafał  Dębski przeprowadził lekcję bankowości dla dzieci z klasy I i z oddziału przedszkolnego. Dzieci dowiedziały się, czym zajmują się banki i jakie mają podstawowe produkty, poznały różne formy oszczędzania oraz nominały monet i banknotów, z rozróżnianiem których wcale nie miały problemów. Pogadanka o oszczędzaniu pieniędzy zachęciła dzieci do odkładania nawet drobnych sum i spełniania swoich marzeń. ESBANKUŚ – maskotka banku wręczył dzieciom drobne gadżety. Dziękujemy Bankowi za przeprowadzenie ciekawej lekcji ekonomii oraz wspieranie szkoły w działaniach edukacyjnych.
Opracowanie Urszula Dyktyńska
 15 listopada 2019 r.
 Wojewódzki etap Konkursu poezji i pieśni patriotycznej
15 listopada 2019 r. w sali kinowej ZSDiOŚ odbył się wojewódzki etap Konkursu poezji i pieśni patriotycznej. Naszą szkołę reprezentowali: Natalia Podawca, Szymon Woźniak (poezja) oraz Magdalena Gębicz, Oliwia Jasitczak, Agnieszka Twardowska (pieśń). Więcej fotografii na www.radomsko.naszemiasto.pl.
Opracowanie Michał Wolski
 11 listopada 2019 r.
 Miejskie obchody Narodowego Święta Niepodległości
Podczas uroczystości miejskich z okazji przypadającej w tym roku 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, naszą Szkołę reprezentowały delegacje uczniów składających wiązankę oraz Pocztu Sztandarowego. Obchody rozpoczęła uroczysta Msza św. w Kolegiacie pw. św. Lamberta. Następnie z kościoła wszyscy zebrani, w tym poczty sztandarowe wyruszyły, dowodzone przez Młodzieżową Orkiestrę Dętą z Kamieńska pod mury Muzeum Regionalnego w Radomsku. Tam, po przemówieniu prezydenta Jarosława Ferenca, złożono wiązanki biało-czerwonych kwiatów. Dziękujemy Rodzicom uczniów za umożliwienie uczestnictwa w uroczystościach. Opiekę nad uczniami sprawowały Panie: Elżbieta Janik i Agata Spałka.
Opracowanie Elżbieta Janik, Agata Spałka
 listopad 2019 r.
 Dzień zdrowego śniadania
W listopadzie przypada Dzień Zdrowego Śniadania. Wokół tej tematyki Szkolne Koło PCK wspólnie z wychowawcami klas 0-III przygotowało wiele działań. Ósmoklasistki Martyna Jurek i Małgorzata Kosela przeprowadziły dla kolegów i koleżanek z klas 0-III pogadankę na temat zasad zdrowego żywienia. Uczniowie klasy I i II sprawdzili swoją wiedzę o zdrowym odżywianiu rozwiązując zagadki i rebusy. Dzieci w klasach przygotowywały zdrowe, kolorowe kanapki, sałatki jarzynowe i owocowe oraz postaci z owoców i warzyw.
Opracowanie Marlena Dygudaj, Małgorzata Olczyk
 7 listopada 2019 r.
 Szkolne obchody Narodowego Święta Niepodległości 
i Ślubowanie klasy I
W piątek 8 listopada 2019 r. odbyło się Ślubowanie Uczniów klasy I połączone z obchodami Narodowego Święta Niepodległości. W tym dniu najmłodsi uczniowie szkoły ślubowali, że będą dobrymi uczniami, a Pani Dyrektor Danuta Kaczmarczyk dokonała aktu pasowania. Ślubowanie złożyli również rodzice, którzy przyrzekali, iż będą dbać o swoje pociechy. Uczniowie klasy 1. zaprezentowali program artystyczny przygotowany przez wychowawcę klasy Panią Katarzynę Wieczorek. Narodowe Święto Niepodległości zostało zaś uczczone w naszej szkole tuż przed ślubowaniem klasy pierwszej montażem słowno – muzycznym przygotowanym przez klasę 5.
Opracowanie Katarzyna Wieczorek
 7 listopada 2019 r.
 Warsztaty "Wielcy Polacy, którzy ratowali świat"
7 listopada uczniowie klas 3. i 4., w ramach tygodnia związanego z obchodami Święta Niepodległości, uczestniczyli w warsztatach pt."Wielcy Polacy, którzy ratowali świat". Przeprowadziła je pisarka Elżbieta Stępień, która wydała niedawno książkę odnoszącą się właśnie do tematu warsztatów. Uczniowe poznali życie i patriotyczne działania kilku zasłużonych Polaków, m.in. Marii Kwaśniewskiej, Kazimierza Funka, Rudolfa Weigla, Józefa Kosackiego i Ireny Sendlerowej. Przy okazji poznawania konkretnych postaci, oglądali atrybuty z nimi związane, próbowali swoich sił podczas burzy mózgów związanej z rekwizytami oraz w scenkach parateatralnych. Rozwiązywali także krzyżówki patriotyczne, dzięki którym wygrali książkę autorstwa Pani Elżbiety Stępień dla szkolnej biblioteki. 
Opracowanie Małgorzata Stępień - Zachodnia
 4 - 11 listopada 2019 r.
 Moja Mała Ojczyzna
W dniach 4 - 11 listopada uczniowie klasy III i IV wzięli udział w projekcie edukacyjnym "Moja mała Ojczyzna" pod kierunkiem pań: Sylwii Oberskiej, Jolanty Zasempy, Anny Rudek i Katarzyny Makuch-Jachowicz. Podejmując różne zadania uczniowie mieli okazję wspólnego śpiewania pieśni o tematyce patriotycznej w formie karaoke, poznania tańca krakowiaka oraz  recytowania wierszy  o niepodległości, wielkich Polakach i pięknie naszej Ojczyzny. Podjęli też działalność plastyczną wykonując prace w zespołach i indywidualnie dotyczące symboli narodowych i piękna krajobrazu Polski. Prace te można oglądać na korytarzach szkolnych. Uczniowie mieli  również możliwość wzięcia udziału w warsztatach  pt. "Wielcy Polacy, którzy ratowali świat", prowadzonych przez  pisarkę Panią Elżbietę Stępień. Na zakończenie projektu  uczniowie wzięli udział w konkursie, gdzie mogli wykazać się wiedzą historyczną o Polsce. Nagrody w konkursie recytatorskim i konkursie wiedzy ufundował Sklepik Szkolny.
Opracowanie Anna Rudek
 5 listopada 2019 r.
 Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek
5 listopada obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Tego dnia ożywają postacie z bajek, książek i filmów. Spacerując podczas przerw mogliśmy spotkać Czerwonego Kapturka, Królową Śniegu, Iron Mena, Elzę z mroźnej krainy czy porozmawiać i pobawić się z Jednorożcem, Spidermenem, Scooby Doo. Podczas prezentacji "Mody książkowej" mogliśmy podziwiać piękne stroje znanych nam bajkowych postaci i aktualne trendy modowe. I tak nieustraszona Harley Quinn proponuje w tym sezonie kolory czerwony i czarny z błyszczącymi elementami biżuterii. Spięte włosy mają zapewnić wygodę podczas realizowania kolejnych wyzwań. Szkoda , że taki dzień jest tylko raz w roku. Serdecznie dziękujemy rodzicom za  pomoc w przygotowaniu strojów, dzięki którym mogliśmy choć na chwilę przenieść się do świata bajek.
Opracowanie Anna Rudek

 30 października 2019 r.
 Cykl spotkań z lekarzem weterynarii
30 października w szkole odbył się cykl spotkań z lekarzem weterynarii Panem Bartłomiejem Nyczem. Uczniowie młodych klas dowiedzieli się jak w odpowiedni sposób przygotować zwierzęta domowe do zimy oraz jak rozpoznać, że z domowym pupilem dzieje się coś niepokojącego. Do rozwiązania mieli również nietypową zagadkę: musieli rozpoznać duże zwierzę po jego zębach i czaszce. Zabawy i śmiechu było przy tym co nie miara. Klasy 7. i 8. w ramach działań doradztwa zawodowego dowiedziały się od Pana Bartłomieja o etapach edukacji i specyfice pracy lekarza weterynarii, możliwościach zawodowych oraz ryzyku zawodowym. Uczniom wszystkich klas spotkania bardzo się podobały. Pan Bartłomiej został przez nich ponownie zaproszony, na co z radością przystał i obiecał, że przygotuje nowe, specjalne zagadki tematyczne.
Opracowanie Małgorzata Stępień - Zachodnia
 październik 2019 r.
 Występy Cheerleaderek z PSP nr 5
Już po raz kolejny Cheerleaderki PSP nr 5 uświetniły swoim pięknym tańcem przerwy podczas rozgrywek piłki ręcznej w Hali Powiatowej.
Opracowanie Katarzyna Makuch-Jachowicz
 25 października 2019 r.
 Warsztaty taneczne
Dnia 25 października 2019 r. w PSP nr 5 odbyły się warsztaty taneczne pt. "Tańczą i błyszczą jak gwiazdy na scenie". Zajęcia prowadziła choreograf Patrycja Alenkuć, która zawodowo prowadzi zajęcia taneczne w Poleskim Ośrodku Sztuki w Łodzi.
Opracowanie Katarzyna Makuch-Jachowicz
 22 października 2019 r.
 Konkurs "Policyjna Akademia Bezpieczeństwa"
22 października odbył się w naszej szkole konkurs "Policyjna Akademia Bezpieczeństwa", którego organizatorem była Komenda Wojewódzka Policji w Łodzi. Celem konkursu było przybliżenie tematyki bezpieczeństwa wśród dzieci. Konkurs adresowany był do uczniów klas II. Wzięły w nim udział drużyny z siedmiu placówek powiatu radomszczańskiego. Naszą szkołę reprezentowała drużyna przygotowana przez p. Małgorzatę Olczyk, w składzie Julia Olczyk i Ksawery Miler. Najlepszy wynik w teście wiedzy oraz najlepszy czas w pokonaniu toru przeszkód uzyskali uczniowie naszej szkoły. Teraz zwycięska drużyna przygotowuje się do finału wojewódzkiego, który odbędzie się 22 listopada w Łodzi. Gratulujemy!
Opracowanie Małgorzata Olczyk, Agata Spałka
 21 października 2019 r.
 Rozstrzygnięcie konkursu "Pocztówka z wakacji"
21 października 2019 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Radomsku rozstrzygnięto XVI edycję ogólnopolskiego konkursu plastycznego ph.  "Pocztówka z wakacji". Nadesłano łącznie 410 prac z całej Polski.  Nagrodzono też prace plastyczne naszych uczennic. W kategorii 6-8 lat przyznano wyróżnienie Amelii Frymus z oddziału przedszkolnego, a w kategorii 9-11 lat II miejsce zajęła Natalia Gancarczyk z klasy V.  Prace były wykonane pod kierunkiem p. A. Rakowskiej i p. U. Dyktyńskiej. Gratulujemy sukcesu!
Opracowanie Urszula Dyktyńska
 16 października 2019 r.
 Warsztaty Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej
Uczniowie klas II i III uczestniczyli 16 października w warsztatach ekologicznych przygotowanych i przeprowadzonych  przez panie z radomszczańskiego PGK. Warsztaty poświęcone były ważnemu tematowi, jakim jest prawidłowa segregacja odpadów. Po części teoretycznej nastąpiła zabawa z wykorzystaniem  tabletów, podczas której wyłoniono Mistrzów Segregacji. Zostali nimi Zuzia i Tymoteusz z klasy III.
Opracowanie Małgorzata Olczyk
 14 października 2019 r.
 Dzień Edukacji Narodowej
"Dziękujemy" to motto uroczystości z okazji Dnia Edukacji Narodowej. 14 października  uczniowie pod opieką nauczycieli przedstawili inscenizację słowno - muzyczno - taneczną.
OprOpracowanie Małgorzata Olczyk
 11 października 2019 r.
 Kurs udzielania pierwszej pmocy
11 października 2019 r. upłynął w PSP nr 5 pod hasłem "Uczymy się udzielać pierwszej pomocy". 28 uczniów naszej szkoły, a jednocześnie członków Szkolnego Koła PCK, uczestniczyło w czterogodzinnym kursie sfinansowanym przez Polski Czerwony Krzyż. Szkolenie poprowadziła p. Małgorzata Lewandowska. Dzięki niemu nasi uczniowie uzyskali wiedzę i umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.
Opracowanie Marlena Dygudaj, Małgorzata Olczyk
 październik 2019 r.
 Podsumowanie akcji "Gorączka złota"
Nasza placówka zajęła II miejsce w akcji "Gorączka złota" przeprowadzonej pod patronatem PCK. Uczniowie w miesiącach kwiecień - maj zbierali monety o nominałach 5 groszy, 2 grosze, 1 grosz. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tego sukcesu, a członkom szkolnego koła PCK oraz Pani Krystynie Krzciuk za wytrwałe liczenie monet.
Opracowanie Małgorzata Olczyk
 30 września 2019 r.
 Wycieczka klasy II z okazji Dnia Chłopaka
Dzień Chłopaka uczniowie klasy II świętowali w sali zabaw Edu Klocki. Z wielkich klocków zbudowano wspaniałe zamki, domy a nawet klockowy samochód i klockowego psa.  Było dużo radości ze wspólnej zabawy.
Opracowanie Małgorzata Olczyk
 30 września 2019 r.
 Wycieczka klas V i III z okazji Dnia Chłopaka
W poniedziałek 30.09.2019 r. odbyła się - w ramach Dnia Chłopaka - wycieczka integracyjna klas III i V do "Sparty - grupy eventowej" w Wapiennikach. Uczniowie próbowali swoich sił na strzelnicy paintballowej, w strzelaniu z łuku, mogli zmierzyć się w budowaniu gigantycznej jengi. Uczestnicy zostali podzieleni na grupy, a ich zadaniem - po otrzymaniu mapy i instrukcji - było zaliczenie każdej spośród 6 konkurencji, wchodzącej w skład gry terenowej. Świetna zabawa i aktywnie spędzony czas na świeżym powietrzu zakończył się ogniskiem z pieczeniem kiełbasek.
Opracowanie Anna Rudek, Agnieszka Rakowska
 27 września 2019 r.
 Mistrzowie Pięknego Czytania są wśród nas!
Mistrzowie Pięknego Czytania są wśród nas! 27 września 2019 roku w MBP w Radomsku odbył się Konkurs Pięknego Czytania w ramach Festiwalu Pięknego Czytania, który od ośmiu lat inicjuje Gminna Biblioteka Publiczna w Ładzicach z okazji Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania - święta, którego najważniejszymi beneficjentami są dzieci. Czytanie im na głos stymuluje ich rozwój, wzbogaca słownictwo i pobudza wyobraźnię. Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania został ustanowiony z inicjatywy Polskiej Izby Książki w 2001 roku. Data 29 września odnosi się do urodzin Janiny Porazińskiej, autorki książek dla dzieci i młodzieży. W tym roku do zmagań konkursowych zgłosiło się 60 uczestników, którzy oceniani byli w dwóch kategoriach: kl. IV - VI i kl. VII –VIII. Gościem specjalnym konkursu był Kazimierz Szymeczko – autor książek dla dzieci i młodzieży. Uczennice naszej szkoły odniosły znaczące sukcesy: Maria Dobosz z kl. V zdobyła tytuł Wicemistrza Pięknego Czytania, a Natalia Podawca z kl. VII Nagrodę Specjalną Przewodniczącego Rady Powiatu w Radomsku. Udział w konkursie wzięli jeszcze Amelia Fila z kl. V oraz Patryk Olczyk z kl. VII. Serdecznie gratulujemy i życzymy pięknych spotkań z literaturą!
Opracowanie Anna Śliwakowska
 18 września 2019 r.
 Spotkanie z policjantem
Dnia 18 września 2019 r. uczniowie z klas I-III i oddziału przedszkolnego uczestniczyli w spotkaniu z dzielnicowym Rewiru Dzielnicowych Komendy Powiatowej Policji w Radomsku st. asp. Wojciechem Skowrońskim. Dzieci miały okazję wykazać się wiedzą na temat bezpiecznego zachowania się w drodze do szkoły i domu oraz znajomością zasad ruchu drogowego. Dowiedziały się m.in., którą stroną drogi należy się poruszać, jak ważne jest noszenie odblasków gdy poruszamy się po zmroku oraz jak bezpiecznie przechodzić przez  jezdnię. Policjant przypominał między innymi o tym, że należy korzystać ze specjalnie oznakowanych przejść dla pieszych i nie wolno bawić się w pobliżu ulicy. Dziękujemy KPP w Radomsku za umożliwienie spotkania.
Opracowanie Katarzyna Wieczorek

 2 września 2019 r.
 Rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020
2 września 2019 r. rozpoczął się nowy rok szkolny. Uczniowie klasy VI - pod kierunkiem wychowawcy Pani Jolanty Ostojskiej - przygotowali krótki występ artystyczny. Uczciliśmy również 80. rocznicę wybuchu II wojny światowej. Nauczycieli, Uczniów i Rodziców powitała Pani Danuta Kaczmarczyk, która wraz z początkiem nowego roku szkolnego objęła funkcję Dyrektora naszej szkoły.
Opracowanie Michał Wolski