PUBLICZNA SZKOŁA PODSTAWOWA nr 5 im. MIKOŁAJA KOPERNIKA w RADOMSKU

- Z ŻYCIA SZKOŁY 2012/2013 -ARCHIWUM -
Akademia z okazji zakończenia roku szkolnego 2012/2013 odbyła się 28 czerwca. W tym roku żegnaliśmy klasę szóstą, której wychowawcą była Pani Jolanta Ostojska.


14 czerwca w Bibliotece Pedagogicznej w Radomsku odbyło się podsumowanie ogólnopolskiego konkursu plastycznego, pt. „Malowane wiersze Juliana Tuwima. Wzięło w nim udział 272 dzieci z 13 szkół podstawowych nie tylko z Radomska i okolic ale również z Jeleniej Góry i Czerwionki-Leszczyn koło Rybnika. Ogółem do konkursu zgłoszono ponad 300 prac. Uczniowie z naszej szkoły, zwłaszcza z oddziału przedszkolnego zdobyli liczne nagrody (jak powiedzieli organizatorzy „Piątka rozbiła bank”). W kategorii klas „0": I nagrodę zdobyła Julia Wiecha za pracę „Zosia Samosia", II nagrodę zdobył Patryk Olczyk za pracę „Dwa Michały", III nagrodę zdobyła Martyna Mendelska za pracę „Lokomotywa". Dla Nikoli Pukacz za pracę „Bambo” członkowie komisji przyznali wyróżnienie. W kategorii klas „1"Komisja przyznała trzy III nagrody, między innymi dla uczennicy klasy I naszej szkoły - Nikoli Pukacz - za pracę „Spóźniony słowik".Gratulujemy zwycięzcom!11 czerwca najmłodsze dzieci z naszej szkoły ( z oddziału przedszkolnego, klasy I i II) brały udział w wycieczce do Parku Dinozaurów w Bałtowie. Zwiedzanie Parku to niezwykła przygoda i podróż w czasie. Mogliśmy zobaczyć tam rekonstrukcje dinozaurów wykonane w ich naturalnych rozmiarach, szczególne zainteresowanie wśród dzieci wzbudził model największego drapieżnika wszech czasów – tyranozaura.
W oceanarium mogli zobaczyć trójwymiarowy film o zwierzętach wodnych. Zwiedzanie zwierzyńca umożliwiło dzieciom poznanie wielu gatunków niesamowitych zwierząt. Na zakończenie mogli korzystać
z zabaw w Parku Rozrywki. To była udana wycieczka!

Dnia 7 czerwca 2013 r. odbyło się podsumowanie działalności Szkolnych Kas Oszczędnościowych. W spotkaniu, które odbyło się w Miejskim Domu Kultury w Radomsku, wzięli udział uczniowie z czternastu szkół oszczędzających w Esbanku Banku Spółdzielczym w Radomsku. Spotkanie rozpoczęło się od obejrzenia filmu "Piraci" w technologii 3D. Potem nagrodzono upominkami najlepiej oszczędzających uczniów z każdej szkoły. Naszą szkołę reprezentowali: Eliza Dawidziak, Jakub Wójcik, Aleksandra Stawiak, Marta Wójcik i Adrian Muskała.

W dniu 07.06.2013r.  w Publicznej Szkole Podstawowej nr 5 im. Mikołaja Kopernika w Radomsku  odbył się I MIĘDZYSZKOLNY KONKURS EKOLOGICZNO - PRZYRODNICZY „TAJEMNICE PRZYRODY”. Dzieci z oddziałów przedszkolnych z terenu powiatu radomszczańskiego popisywały się wiedzą o podejmowanych przez nich działaniach proekologicznych i przyrodniczych. Rozwijanie zainteresowań przyrodniczych i ciekawości poznawczej, kształtowanie postawy opiekuńczej wobec przyrody i odpowiedzialności za jej stan, uświadamianie potrzeby dbania o środowisko naturalne to główne cele konkursu. W konkursie wzięło udział 6 drużyn z oddziałów przedszkolnych (PSP nr 2, PSP nr 5, PSP nr 9, PSP w Kietlinie, PSP w Płoszowie i SP w Bloku Dobryszyce). Zmaganiom drużyn z zainteresowaniem przyglądały się P. Katarzyna Machura i P. Agnieszka Orzińska - przedstawicielki PGK Sp. z o.o. w Radomsku.
Komisja konkursowa nagrodziła następujące drużyny:
I miejsce – PSP nr 9 w Radomsku;
II miejsce – PSP nr 5 w Radomsku;
III miejsce – PSP nr 2 w Radomsku;
IV Miejsce – PSP w Kietlinie;
Wszystkim uczestnikom gratulujemy!
Piękne nagrody w postaci książek, gier i roślin do szkolnego ogrodu zostały ufundowane przez Urząd Miasta  Radomsko
a także Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. w Radomsku.

Organizacją konkursu zajęły się mgr Danuta Kaczmarczyk i mgr Elżbieta Janik. Dziękujemy sponsorom, wszystkim uczestnikom oraz ich opiekunom.


Dnia 28 maja 2013 roku dzieci z oddziału przedszkolnego, klasy I i klasy II przygotowały uroczystość szkolną z okazji Dnia Matki i Dnia Ojca. Były wiersze, tańce i piosenki poświęcone rodzinie.
14 maja 2013r. w MDK w Radomsku odbył się Konkurs recytatorski dla przedszkolaków pt. "Świerszczykowe wiersze". Uczniowie z oddziału przedszkolnego dumnie reprezentowały naszą szkołę. Oliwia Jasitczak zaprezentowała wiersze D. Gellner pt. "Bilet" i "Stworki". Oliwia zajęła II miejsce. Daria Koper zdobyła wyróżnienie recytując wiersz J. Tuwima pt. "Zosia Samosia" oraz wiersz D. Gellner pt. "Smok". Dziewczynki do konkursu przygotowała Pani Danuta Kaczmarczyk. Gratulujemy naszym małym recytatorom!

 
Dnia 16 maja bieżącego roku w naszej szkole odbył się dzień - Red Nose Day, którego geneza wywodzi się z angielskiego ruchu charytatywnego na rzecz dzieci. W Anglii jego głównym organizatorem jest organizacja Comic Relief oraz BBC wraz z takimi sponsorami jak sieć supermarketów Sainsbury. W dniu tzw. Czerwonego Nosa, każdy nosi czerwony nos i organizowane są pokazy kabaretów. Artyści wspierają tę akcję poprzez tworzenie piosenek lub innych form ekspresji, z których dochód jest przesyłany na fundusze wspierające dzieci w Afryce lub z ubogich środowisk. W szkołach organizowane są kiermasze ciast, uczniowie za drobną opłatą są zwolnieni w tym dniu z noszenia mundurka i mogą ubrać się w fantazyjny sposób. Idąc za tym przykładem, pani Anna Krawczykowska wraz z uczniami klasy piątej przygotowała część artystyczną, w czasie której oglądaliśmy pokazy klownów, skecze kabaretowe, oraz opowiadane były dowcipy z dziedzin: szkolnej, o Szkotach oraz  Anglikach. Ponadto, odbył się konkurs 'Stand up' , w którym udział wzięli uczniowie z publiczności. Zostali oni nagrodzeni brawami, a jednogłośnym zwycięscą okazał się  Mateusz Włudara z klasy IV. Rozstrzygnięty został również konkurs na karykaturę/ komiks, w którym pierwsze miejsce zajęła uczennica klasy V Zuzanna Kaczmarczyk, drugie miejsce przypadło Marcinowi Jamrozikowi z Klasy IV, a trzecie Hubertowi Bareła również z klasy IV. Poza częścią artystyczną, uczniowie przygotowali kiermasz z ciastami, balonami, czerwonymi nosami na sprzedaż oraz malowanie twarzy uczniów za drobną opłatą. Nasza ekipa wyborowych clownów odwiedziła również oddział przedszkolny, gdzie chętne dzieci mogły sobie zrobić z nimi sesję zdjęciową. Cały dochód z imprezy w kwocie 282, 25 zł został przeznaczony na nasze Szkolne Koło Przyjaciół Dzieci.W dniu 30 kwietnia odbyła się już piąta edycja konkursu English Song Competition organizowana przez PSP nr 6. Uczniów do wyżej wymienionego konkursu przygotowała pani Anna Krawczykowska. Z klasy pierwszej udział w konkursie wzięli: Kamila Gałwiaczek, która zdobyła wyróżnienie w kategorii klas pierwszych, oraz Karol Bajorek, który tym razem nie zdobył nagrody.W kategorii klas trzecich wystąpiła Wiktoria Bajorek z piosenką Bob'a Marley'a Three Little Birds i zdobyła trzecią nagrodę w swej kategorii. Poziom konkursu z roku na rok jest coraz wyższy, a uczniowie klas trzecich śpiewają na miarę 'Must Be the Music'. Pozostaje nam więc pogratulować naszym laureatom i życzyć powodzenia w kolejnych konkursach piosenki angielskiej.

Tydzień Ekologiczny w naszej szkole przebiegał pod hasłem Elektroodpady – duży problem. 25 kwietnia pracownicy Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Radomsku przeprowadzili prelekcję na temat postępowania z odpadami, a szczególnie z elektroodpadami. Społeczność uczniowska została zapoznana ze szkodliwością oddziaływania elektrośmieci na środowisko i z korzyściami jakie niesie odzysk tychże elektroodpadów. Przeprowadzone zostały konkursy szkolne związane z tym zagadnieniem:
  • Konkurs na hasło lub wierszyk związany tematycznie z elektrośmieciami,
  • Konkurs plastyczny pt. Elektroodpady – nasz problem,
  • Konkurs na plakat dla klas IV – VI
Wartościowe nagrody dla uczniów ufundowało Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Radomsku.
Uczniowie klasy VI wzięli udział w międzyszkolnym konkursie wiedzy o elektroodpadach (M. Bednarek, P. Socik, B. Szwaja zajęli II miejsce), konkursie plastycznym (III miejsce – Z. Kaczmarczyk) i na przedmiot - Wyczarowane z elektroodpadów. Konkurs zorganizowany został przez Zespół Szkół Drzewnych i Ochrony Środowiska w Radomsku.
W czerwcu uczniowie odwiedzą Zakład Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych w Płoszowie, aby przekonać się, że segregacja odpadów jest celowa i konieczna.

W dniu 09.05.2013 r.  w Publicznej Szkole Podstawowej nr 5 im. Mikołaja Kopernika w Radomsku  odbył się już IV MIĘDZYSZKOLNY KONKURS CZYTELNICZO-PLASTYCZNY „KSIĄŻKI  MOJEGO DZIECIŃSTWA”. W tym roku uczniowie popisywali się wiedzą o książkach przedstawiających przygody rodziny  Ciumków.  Autorem serii  jest współczesny pisarz Paweł Beręsewicz.  „Ciumkowe historie w tym jedna smutna” i „Wielka wyprawa Ciumków” to tylko dwie z wielu.  Konkurs przeznaczony był dla uczniów klas IV-VI. Kształtowanie i rozwijanie zainteresowań czytelniczych, rozwijanie wyobraźni i wrażliwości estetycznej  inspirowanej przeczytanymi książkami, popularyzacja twórczości polskich pisarzy oraz prezentacja dziecięcej twórczości plastycznej to główne cele konkursu.
W konkursie wzięło udział 6 szkół (PSP nr 1, PSP nr 2, PSP nr 4, PSP nr 5, PSP nr 6, PSP nr 7).
Ocenie podlegała znajomość treści książki i praca plastyczna.
Komisja konkursowa nagrodziła następujących uczniów:
I Miejsce – Dominik Iskrzyński z PSP nr 2;
II Miejsce – Natalia Piasecka z PSP nr 6;
III Miejsce – Łukasz Mieczyński z PSP nr 2;
IV Miejsce – Agata Klimczyk z PSP nr PSP nr 7;
V Miejsce – Jakub Kempa z PSP nr 4;  Wszystkim uczestnikom szczerze gratulujemy.
Nagrody zostały ufundowane przez Urząd Miasta  Radomsko  a także przez Księgarnię i  Hurtownię Taniej Książki Mariusza Napierały. Organizatorkami konkursu były: nauczyciel bibliotekarz Agata Spałka i nauczyciel plastyki Agnieszka Rakowska. Dziękujemy organizatorom i sponsorom.

30 kwietnia 2013 r. - Akademia z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji III Maja. Akademię przygotowali uczniowie pod opieką Pań: Anny Rudek i Agnieszki Rakowskiej. Oprawę muzyczną w tym roku zapewniła klasa IV.

12 kwietnia 2013r. laureaci Międzyszkolnego Konkursu Literacko – Plastycznego „Matka Aniela Róża Godecka – apostołka wiary wśród ludzi pracy” gościli u Sióstr Honoratek w Częstochowie. Na konkurs napłynęło blisko dwieście prac z terenu całej archidiecezji częstochowskiej. Uczniowie naszej szkoły zdobyli trzy pierwsze miejsca w kategorii klas IV – VI. I miejsce wywalczyła Wiktoria Stępień z kl. V; II – Ida Szataniak z kl. VI; III – ex aequo – Roksana Mendelska z kl. V i Piotr Piekarz z kl. VI. Po uroczystym rozdaniu nagród i dyplomów laureaci mieli okazję zwiedzenia Izby Pamięci Matki Anieli, w której mogli zobaczyć pozostałe po niej przedmioty codziennego użytku oraz dokładniej poznali postać Założycielki Zgromadzenia Małych Sióstr Niepokalanego Serca Maryi. Prace wszystkich uczestników konkursu zostaną wyłożone w Izbie Pamięci. Gratulujemy naszym laureatom. Opiekę nad uczniami sprawowała p. Elżbieta Janik.

Rok 2013 Rokiem Juliana Tuwima.
Z tej okazji dnia 11.04.2013r. XVI edycja Konkursu Recytatorskiego dla klas 0-III odbyła się pt. „Wyprawa w krainę wierszy Juliana Tuwima – Dokąd zaprowadzi nas lokomotywa?”. W konkursie wzięło udział 12 recytatorów w kategorii kl. 0-I:
I miejsce – Daria Koper - „Zosia Samosia” kl. 0,
II miejsce – Agnieszka Twardowska - „Dyzio Marzyciel” kl. I,
III miejsce Jakub Broszkowski - „Bambo” kl. I.
W kategorii kl. II-III:
I miejsce Weronika Musiał - „Dżoncio” kl. III,
II miejsce Karolina Drogosz - „O Grzesiu Kłamczuchu i jego cioci” kl. III,
III miejsce Julia Szewczyk - „Spóźniony Słowik” kl. II.
W tym roku, w trakcie obrad jury, reprezentacje klas wykonywały zadania (tematyka zadań dotyczyła znajomości twórczości Juliana Tuwima), które dostarczyły nie tylko wielu emocji, ale również dobrej zabawy.  Organizatorkami konkursu były Panie Anna Rudek i Małgorzata Olczyk.

Już po raz dziewiąty w Publicznej Szkole Podstawowej nr 5 im. Mikołaja Kopernika w Radomsku spotkali się mistrzowie ortografii z radomszczańskich szkół podstawowych. Podczas IX Międzyszkolnego Konkursu Ortograficznego dla uczniów klas IV-VI uczestnicy wykazali się dużą znajomością trudnych zasad pisowni rządzących językiem polskim, wielkim poszanowaniem i dbałością o kulturę słowa pisanego. Poziom wiedzy i umiejętności uczniów był bardzo wysoki i wyrównany. Przyznano I miejsce Mateuszowi Włudarze z PSP nr 5, dwa II miejsca dla Macieja Szymczykiewicza z PSP nr 4 oraz Wiktorii Pajączkowskiej z PSP nr 3. III miejsce zajęła Aleksandra Jędrych z PSP nr 7. Komisja konkursowa doceniła także Aleksandrę Chrynus – PSP 3, Aleksandrę Cieślik – PSP 9, Aleksandrę Pierwoch – PSP 6, Jakuba Dziubka – PSP 6 i Partycję Miarę – PSP 4 przyznając im wyróżnienia. Nagrody w konkursie zostały ufundowane przez Urząd Miasta Radomska. Organizatorem konkursu jest od lat Pani Jolanta Zasempa - nauczyciel języka polskiego.

Z okazji Światowego Dnia Wody w dniu 22 marca 2013r. uczniowie klasy II i klasy III spotkali się z przedstawicielami Nestle Waters Polska S.A. Oddział Dar Natury. Była okazja, aby porozmawiać o prawidłowym korzystaniu z zasobów wody pitnej na Ziemi oraz właściwym nawadnianiu organizmu. To spotkanie przyczyniło się do wzrostu świadomości proekologicznej najmłodszych.


16 marca 2013r. w MDK w Radomsku odbyły się przesłuchania Ogólnopolskiego Konkursu Wokalnego "Mikrofon'2013." Naszą szkołę reprezentowała między innymi uczennica klasy IV - Alicja Soczyńska, która została wyróżniona w tym konkursie. Gratulujemy! Pozostali uczniowie to: z klas I-III: Wojciech Grzywna, Wiktoria Bajorek, Karolina Drogosz, a z klas. IV-VI: Miłosz Nawrocki, Maja Płomińska.
14 marca klasy IV, V , VI obejrzały spektakl pt. "Świat naszych przodków" - zwyczaje i obyczaje, patriotyzm, poczucie wspólnoty, śmierć, rodzina i wychowanie, nauka, miłość, dom, wiara. Był to program przeznaczony dla młodzieży szkolnej jako uzupełnienie wiedzy z historii i języka polskiego.

12 marca 2013r. odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie VIII edycji ogólnopolskiego konkursu plastycznego ph. "Z górki na pazurki - moje ferie". Nagrodę Grand Prix otrzymała nasza uczennica Emilia Krawczykowska. I miejsce w kategorii 6-8 lat zajęła również uczennica naszej szkoły Julia Wiecha. Gratulujemy Emilii i Julii, ich rodzicom oraz opiekunce - Pani Danucie Kaczmarczyk - wychowawcy Oddziału Przedszkolnego przy PSP nr 5 w Radomsku!
W dniu 5 marca 2013 r. uczennica kl. II  Pola Nawrocka reprezentowała naszą szkołę w I Międzyszkolnym Konkursie ,,Omnibus” dla uczniów klas II szkół podstawowych, który zorganizował ZSG nr 4 w Radomsku. Konkurs był skierowany do uczniów bardzo zdolnych, których wiadomości wykraczają poza program edukacji wczesnoszkolnej i wykazują się wiedzą z różnych dziedzin: historii, kultury, sportu, geografii.
6 lutego 2013r. odbyły się VI Radomszczańskie Zapusty. Przedstawiciele naszej szkoły również wzięli w nich udział:23 stycznia 2013r. uczniowie klasy II zaprosili babcie i dziadków na uroczystość klasową. Przygotowali dla nich program artystyczny, upominki i słodki poczęstunek. Występy wnucząt bardzo się podobały zaproszonym gościom. Nad całością imprezy czuwała wychowawczyni klasy II - Pani Urszula Dyktyńska.

24 stycznia 2013r. Pani Dyrektor Alicja Gaborska nagrodziła uczniów dyplomami za wyniki w nauce. Gratulujemy wyników i życzymy wszystkim nienagrodzonym uczniom, aby dołączyli do grona nagradzanych.


Uczniowie klas I - III:
Agnieszka Twardowska
, Małgorzata Kosela, Nikola Pukacz, Wiktoria Żołdak, Hubert Dębski, Aleksandra Warda, Kamila Gałwiaczek, Marcin Tkacz, Aleksandra Muskała, Marta Nocuń, Aleksandra Kaczmarek, Pola Nawrocka, Julia Szewczyk, Karolina Drogosz, Paulina Miler, Wiktoria Bajorek, Daria Nowakowska, Weronika Musiał, Jacek Gębicz, Przemysław Dudek, Jakub Ratecki, Szymon Musiał.Uczniowie klas IV i V:
Karolina Koper, Miłosz Nawrocki, Weronika Tkacz, Alicja Soczyńska, Marta Trajdos, Mateusz Włudara, Małgorzata Ozińska, Marta Wójcik
, Ewelina Pabich, Julia Placzyńska,  Nina Bartnik, Wiktoria Stępień, Zuzanna Kaczmarczyk, Kacper Spałka
. Z klasy VI nikt nie otrzymał dyplomu.
24 stycznia 2013r. klasa I przygotowała montaż słowno-muzyczny z okazji Dnia Babci i Dziadka. Przedstawienie oraz tańce dzieci przygotowały w ramach realizowanego w naszej szkole projektu unijnego "Indywidualizacja procesu nauczania i wychowania" - na zajęciach teatralnych prowadzonych przez Panią Agatę Spałkę i muzyczno-tanecznych, prowadzonych przez Panią Małgorzatę Olczyk.W oddziale przedszkolnym działającym przy naszej szkole, Pani Danuta Kaczmarczyk - wychowawca -przygotowała przedstawienie dla Babć oraz Dziadków.

15 stycznia w Miejskim Domu Kultury w Radomsku odbyły się przesłuchania do X Jubileuszowego Otwartego Konkursu Kolęd, Pastorałek i Piosenek Bożonarodzeniowych ph. „Hej, Panie Jezu". W przesłuchaniach wzięli również udział uczniowie naszej szkoły: Wojciech Grzywna, Wiktoria Bajorek, Aleksandra Broszkowska, Miłosz Nawrocki, Alicja Soczyńska i Maja Płomińska.  Udało się nam w tym roku zająć III miejsce w kategori 10-12 lat - Alicja Soczyńska oraz wyróznienie w kategorii 10-12 lat - Maja Płomińska. Opiekunem młodych wokalistów był Pan Michał Wolski. Młodym wokalistom i ich rodzicom gratulujemy!  
Wojciech Grzywna, Wiktoria Bajorek, Aleksandra Broszkowska uczęszczają na zajęcia wokalne realizowane przez naszą szkołę w ramach projektu unijnego "Indywidualizacja procesu nauczania i wychowania".


W niedzielę 6 stycznia przez Radomsko, przemaszerował po raz pierwszy Orszak Trzech Króli, przygotowany przez Gimnazjum nr 5, parafię św. Lamberta i Miasto Radomsko. Wzięli w nim również udział pięknie przebrani uczniowie i nauczyciele naszej szkoły. Idąc ulicami miasta uczestnicy orszaku śpiewali kolędy, a o godzinie 1600  rozpoczęła się msza  w kościele św. Lamberta z udziałem uczniów radomszczańskich szkół i przedszkoli oraz mieszkańców miasta.

Zakończyła się akcja "I TY MOŻESZ ZOSTAĆ ŚWIĘTYM MIKOŁAJEM". Z ogromną satysfakcją informujemy, że w ramach prowadzonej zbiórki pieniędzy oraz kiermaszu świątecznego zebraliśmy kwotę 535 zł, za którą zostały zakupione gry i pościel dla dzieci z Domu Dziecka w Chorzenicach.

19 grudnia 2012r. - przedstawienie jasełkowe w naszej szkole.
Zobacz materiał filmowy NTL Radomsko
13 grudnia 1981r. w Polsce wprowadzono stan wojenny. 
Chcąc upamiętnić to historyczne wydarzenie Panie Urszula Dyktyńska i Danuta Kaczmarczyk przygotowały dla uczniów wystawę oraz film. Punktualnie o godzinie 12 w naszej szkole rozległ się dzwonek. Nauczyciele prowadzący w tym czasie lekcje przeprowadzili z uczniami pogadanki na temat stanu wojennego. 
6 grudnia reprezentacja naszej szkoły wzięła udział w Mikołajkowym Turnieju Gier i Zabaw o Puchar Prezydenta Miasta Radomska. Opiekunem uczniów był Pan Damian Proszowski.
Nasi młodzi sportowcy zajęli I miejsce w tym turnieju. Gratulujemy!!!!„Komputer – przyjaciel czy wróg”. Od 26.11.2012  do 30.11 2012r. w ramach bezpieczeństwa w sieci,  trwała w naszej szkole akcja pod hasłem „ Komputer – przyjaciel czy wróg?”. W ramach planowanych działań dotyczących bezpiecznego Internetu przeprowadzono zajęcia edukacyjno – wychowawcze, pogadanki w kl. I – VI. Zorganizowano szkolną prezentację filmu z Krzysztofem Hołowczycem „Przejażdżka po Internecie” – niebezpieczeństwa w świecie nowoczesnej technologii, stworzono szkolną Netykietę, opracowano ranking najpopularniejszych gier komputerowych w naszej szkole. Akcji towarzyszył konkurs plastyczny „ Projekt okładki gry komputerowej” i quiz wiedzy informatycznej. 
W miesiącu listopadzie 2012 roku Szkolna Kasa Oszczędności zorganizowała konkurs plastyczno-techniczny na najładniejszy bankomat. Nagrody ufundował ESBANK Bank Spółdzielczy w Radomsku. Zwycięzcy konkursu to: Aleksandra Broszkowska, Marta Wójcik i Łukasz Nems. Gratulujemy!

 


30.11.2012r. Andrzejkowe wróżby dla klas I-III "W Krainie Magii".
Spotkanie andrzejkowe przygotowały uczennice z kółka teatralnego pod kierunkiem Pani Anny Rudek. Młodzi aktorzy wcielili się w role wróżek i pracowitych elfów. Dla uczniów klas I-III oraz dzieci z oddziału przedszkolnego był to magiczny czas. Uczniowie przypomnieli sobie tradycje i zwyczaje andrzejkowe, poznali swoje przeznaczenie wróżąc w kącikach wróżb: "Imiona"; "Kim będę"; Kubki przyszłości"; "Mowa kwiatów". Przy dźwiękach muzyki wyruszyły na spacer marzeń, a w zespołach klasowych odczytywały zaszyfrowane hasła. Całe spotkanie ubarwiły wesołe pląsy, które dostarczyły wszystkim wiele radości, uśmiechu, jednocześnie integrując społeczność uczniowską.

W środę 28 listopada klasę I odwiedziła Pani stomatolog Ewa Grzywna. Po ciekawej pogadance i pokazie, "pierwszaki" wiedzą już jak należy dbać o higienę jamy ustnej. Uczniowie i wychowawca klasy Pani M. Olczyk serdecznie dziękują pani doktor.

24 listopada w Auli Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. G. Bacewicz w Radomsku odbył się XVII Festiwal Piosenki dla Przedszkolaka pt. "Piosenka o mojej ojczyźnie." Organizatorem festiwalu jest Publiczne Przedszkole nr 1 im. Jana Brzechwy w Radomsku. Oddział Przedszkolny przy naszej szkole reprezentowała Oliwia Jasitczak, wykonując piosenkę pt. Płynie Wiła, płynie. Oliwię przygotowywali nauczyciele: Danuta Kaczmarczyk i Michał Wolski. 

23 listopada w naszej szkole odbyła się dyskoteka andrzejkowa. Samorząd Uczniowski pod kierunkiem opiekunów (A. Spałka, M. Wolski) przygotował wieczór wróżb andrzejkowych. Wpływy pieniężne z biletów na dyskotekę przekazane zostały Fundacji na rzecz osób niewidomych i niepełnosprawnych POMÓŻ I TY.22.11.2012r. Klasy III i II miały okazję zwiedzić Centrum Nauki Kopernik oraz Muzeum Fryderyka Chopina w Warszawie. Opiekunowie: Anna Rudek, Marzanna Ściślak, Michał Wolski.

15 listopada Panie Anna Krawczykowska, Małgorzata Olczyk oraz Agata Spałka przygotowały wraz z uczniami imprezę z okazji Święta Dyni.


8 listopada 2012 roku w Publicznej Szkole Podstawowej nr 5 w Radomsku odbyła się uroczystość ślubowania klasy pierwszej, połączona z obchodami 94. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.W ramach obchodów XII Dnia Papieskiego pod hasłem "Jan Paweł II - Papież Rodziny", w naszej szkole wykonano dekorację, która przybliżyła ideę Dni Papieskich oraz przypomniała nauczanie Jana Pawła II i propagowanie przez niego jednej z najważniejszych wartości, jaką jest rodzina. Zorganizowane zostały również dwa konkursy: plastyczny pod hasłem „Jan Paweł II Papież Rodziny” oraz fotograficzny „Rodzina drogą Kościoła”. Laureaci konkursów zostali nagrodzeni, a z ich prac urządzono wystawę. Wszystkie nagrody dla naszych zwycięzców ufundował ksiądz proboszcz Stanisław Kipigroch. Dziękujemy! Obchody tegorocznego Dnia Papieskiego zorganizowały panie: Elżbieta Janik i Anna Krawczykowska.W poniedziałek, 3 września 2012r. o godzinie 1000rozpoczął się nowy rok szkolny. Uczniowie klasy VI pod kierunkiem Pań Jolanty Ostojskiej i Agaty Spałki przygotowali część artystyczną. Przybyła również delegacja z Urzędu Miasta w Radomsku z Panią Prezydent Anną Milczanowską na czele. Dziękujemy Pani Prezydent za wizytę w naszej szkole!
PSP nr 5 im. Mikołaja Kopernika w Radomsku,  ul. Narutowicza 207, 97-500 Radomsko, tel. (044) 682 63 92, e-mail: psp5r-sko@wp.pl